Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a "lájk" szó bekerülne a...

Ha a "lájk" szó bekerülne a magyar helyesírási szótárba akkor milyen szófajú lenne?

Figyelt kérdés
Egyáltalán bekerülhet? Ha jól emlékszem általános iskolába még azt tanultam hogy ha egy idegen szót sokszor használnak az bekerülhet. Továbbá a "lájk"-ot magába nem lehet mondatban használni csak ha ragozzuk.
2011. márc. 3. 09:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval egyetértek. Amíg van rá magyar szavunk, miért kellene ilyennel helyettesíteni, hivatalosan is???

Ez olyasmi, mint amikor a multi cégeknél a megbeszéléseken elhangzó mondatok: "meghatároztuk a demandokat a magyar marketre vonatkozóan" JESSZUSOM!!!! Magyarul beszélni már ciki? "meghatároztuk az igényeket a magyar piacra vonatkozóan" Annyira póriasan hangzik magyarul?

2011. márc. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
55%

... mert tényleg vannak olyan idegenből származó szavaink, amire nincs egyszerű magyar szó, és kénytelen-kelletlen átvesszük. (file, e-mail, stb.)

De a lájkol... hagyjuk már!

2011. márc. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%
Hülyén nézne ki,hogy "Ady lájkolta az örömlányokat és az alkoholt."Simán kinézem néhány tizenévesből,hogy ezt beírják egy dolgozatba..
2011. márc. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:26


fájl: adatállomány, állomány

e-mail: drótposta, villanyposta, e-levél


:)


Amúgy egyetértek, hogy amire van magyar szavunk, arra "felesleges" külföldit használni, de azért

rengetegszer előfordul, hogy van rá magyar szavunk mégse használjuk...

ahogy az is, hogy nincs rá magyar szavunk és csinálunk!

Pl. A számítógépet kb. mindenhol computernek (vagy pc-nek) hívják, mi mégsem.


És nem tövényszerű, hogy a külföldi szó kiszorítja a magyart, nagyon gyakran egyszerűn csak rokonértelműek de más "árnyalatuak" lesznek, ezzel kifejezetten növelik a nyelv gazdagságát.

2011. márc. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
24%

Persze bakker, majd email helyett drótpostát fogok mondani?

Windows helyett meg ablakokat? :D

2011. márc. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
68%
15 évesen mondom hogy meg kell állítani ezt az undorító nyelvpusztítást. Kemény szankciók kellenének hogy kiszorítsuk Magyarországról ezt az undorító anglomániát.
2011. márc. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

De a lájkra nincs normális magyar szó.

Tetszik?

Tetszikeltem a bejegyzésed? :D

2011. márc. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
91%
like:tetszik,szeret,kedvel
2011. márc. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Huh végig olvastam most az összes hozzászólást és nagyon tetszett. Amúgy like=kedvel "Kedvelem ezt a bejegyzést". És ez szerintem nem szorít ki semmit sem. Csak hozzáad az anyanyelvünkhöz még egy szót.


Ja és mielőtt félre érti valaki, nem vagyok lájk párti, csak eszembe jutott ez a kérdés. Viszont ha MHSZ-ba bekerül akkor "like" vagy "lájk" lenne?

2011. márc. 3. 15:59
 20/22 anonim ***** válasza:

Lájk, kiejtés szerinti írásmód.

Mint például diszkó.

2011. márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!