Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a "lájk" szó bekerülne a...

Ha a "lájk" szó bekerülne a magyar helyesírási szótárba akkor milyen szófajú lenne?

Figyelt kérdés
Egyáltalán bekerülhet? Ha jól emlékszem általános iskolába még azt tanultam hogy ha egy idegen szót sokszor használnak az bekerülhet. Továbbá a "lájk"-ot magába nem lehet mondatban használni csak ha ragozzuk.
2011. márc. 3. 09:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem egyértelműen főnév lenne. A lájkol meg az ige. Mint a rag, ragoz.

És igen, belekerülhet, de még azért az pár év.

2011. márc. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem gyalázták szét eléggé a Magyar nyelvet? Nagyon remélem, hogy nem kerül be. Rosszul vagyok, amikor már a rádióban is azt hallom lépten-nyomon, hogy "jájkolom"...
2011. márc. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
...ill. "Lájkolom"...
2011. márc. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok egy nyelvész, de szerintem a már már alig használt abcúg és abcúgol tökéletes példa.


Abcúg: főnév. Nem tetszés kifejezése.

Abcúgol: ige. Ócsáról, nem tetszését fejezi ki.


Ugyanúgy külföldi eredetű... (német Abzug - távozzon) teljesen hasonlóan alakult ki, mint a lájk-lájkol.


(Az, hogy én is remélem, hogy nem lesz belőle magyar szó, az egy teljesen más tészta. :) )

2011. márc. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
26%

Első vagyok, én sem vagyok nyelvész, de ha minden igaz, az leszek.

Fura, de pici gondolkozással belátható, hogy semmi baja nem lesz a nyelvnek attól, hogy belekerül egy ilyen szó. A gyerekeinknek már fel sem tűnik.

Ahogy nekünk sem tűnnek fel olyan kifejezések, amiket a szüleink, nagyszüleink borzadva hallottak. Mi már beleszülettünk, nekünk így természetes. Eddig már sokezer szó került be a magyar nyelvbe, sokról már nem is tudjuk, hogy 100-200 éve azt sem tudták, mi az. Mégis megmaradt a nyelvünk, és nem lett semmi baja. Ugyanígy a lájktól sem lenne :)

2011. márc. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%
a "lajk" szó a "bankol" szó mellé fog kerülni....
2011. márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:40


Egy szóval sem mondtam, hogy baja lesz ettől a nyelvnek. Sőt! Pont azt mondtam, hogy ez tök egyéni vélemény és teljesen más lapra tartozik. (Egyszerűen nem lájkolom :) ezt a szót.. ugyanúgy ahogy pl. az abcúg is ritka renda egy szó szerintem. :) )


Nomeg -szerintem- az egész nyelv alakulásának ugyanolyan szerves részei a "maradiak", akik szerint folyamatosan romboljuk szép magyar nyelvünket és ez naaaagyon csúnya dolog :)...

mint azok, akik gyakorlatilag egyáltalán nem hajlandóak olyan szót használni amit a nagyszüleik is megértenének. :D


Ettől szép az egész. :)

2011. márc. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Az a gyanúm ha bekerül is, az akkor fog megtörténni, ha már lecsengett teljesen ez az őrület, megemlékezésképpen. Ha a nyelvészeken múlik, nem fogják megtenni ezt a szivességet egyhamar.
2011. márc. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fog bekerülni,max. a szlengszótárba mert ez is olyan,amit csak egy bizonyos réteg használ.
2011. márc. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, nem kerül arra sor, hogy ezen a kérdésen kelljen törnünk a fejünket :), nem kell nekünk ilyen "magyar" szó.
2011. márc. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!