Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki szeretnék menni a barátomma...

Ki szeretnék menni a barátommal külföldre dolgozni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én a barátommal szeretnék kijutni külföldre dolgozni, szállodába, vagy hajóra, vagy mindegy, hogy mi, csak együtt dolgozzunk.

Sajnos csak betanított munkásnak mehetnénk el, mivel nekem csak érettségim van, barátomnak 8 általánosa :(

Viszont közvetítőn keresztül nem tudunk, mivel még itthon se találunk munkát, szóval nincs pénzünk rá, hogy repjegyet fizessünk, szállást, közvetítői díjakat, stbstb.

Olyan véletlenül nincs, hogy pl majd a fizetésből vonnák le a repjegyet, meg a többit? Mert eddig ahol érdeklődtem, mindegyik írta, hogy kell kezdeti tőke, ami 100-200 ezer ft... :S:S:S

Nagyon fontos lenne kimennünk, mert itt nincs munkalehetőség, és mi dolgozni szeretnénk!!!


2011. márc. 3. 02:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok ismerosom Ausztriaban dolgozik hotelben szobalanykent, takaritokent, karbantartokent. Talan ilyesmi helyre tudnatok kozvetito nelkul menni es idealis lenne, mert nincs olyan messze Magyarorszagtol es szallas, kaja adott.


Semmikepp ne menjetek kezdotoke nelkul! Es mi lesz, ha valami tortenik veletek? Akkor ott alltok 1 Ft nelkul? A szuleitek nem tudnanak csupan ennyivel segiteni? Milyen nyelvet beszeltek?

2011. márc. 3. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez sajnos nem olyan egyszeru,mint ahogy sokan gondoljak. ha nincs elore lefixalt biztos munkahely,akkor bizony penz kell hozza ha nem akartok az utcan vagy bankautomataban aludni.eloszor is nyelvtudas nelkul ,ismeretseg ,segitseg nelkul nem konyu de lehetseges. ha megerkeztek valahova ,el kell eloszor is intezni a tartozkodasi engedelyeket, ez do,kb.2 het. adoszmot kell kerni. laki is kell valahol. kb.4-600 euro kozott mozognak a berlekasok arai. plusz comisiot is kernek vagy 1 akar 2 honapot is elore ki kell fizetni ha a lakas butorozott. viszont ez ordogi kor mert addig nem nagyon tudsz lakast berelni mig nincs munkad! sokan lakhatasi engedelyt es munkaszerzodest kernek a kulfoldiektol bizonyitvan hogy tud majd a tovabbiakban is fizetni. tehat minimum 2000 eu kell. a masik megoldas ha van kocsi es vagy abban alszol vagy lakokocsit is viszel magaddal. melegebb eghajlatu orszagban a sator is megteszi.pl. spanyol ANDALUZIA. ide ( en is itt elek) kevesebb penz is eleg. viszont nem konnyu munkat talalni mert eleg nagy meg itt a munknelkuliseg. javaban tombol a krizis. noknek konnyebb, a hazi apolasi szolgalat eleg sok munkaerot igenyel. nyelvtudas nagyon fontos! anelkul nem tudsz meg munkat se keresni! a kulfoldi munkavallalashoz jol fel kell keszulni. sokan azt hiszik ha valaki kulfoldon el es dolgozik "kolbaszbol van a kerites". nagyon meg kell dolgozni azert hogy elfogadjanak es megelozd magad.tehat ha van ismeros akihez tudnatok menni es segit munkat talalni akkor ha tudtok harcolni ,indulas. de penz nelkul nem ajanlom!
2011. márc. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszotokat.

hát sajnos nem tudnak segíteni, engem még talán tudnának, de barátomat nem. barátom meg nincs jóba a rokonságával :(

viszont én semmiképp nem akarom őt itt hagyni.

én németül beszélek, ő angolul (gondolom ez is hátrány)

szeretnék egy olyan közvetítőt találni, ahol majd a fizetésből vonják le a dolgokat... ilyen létezik egyáltalán?

2011. márc. 4. 02:36
 4/5 anonim ***** válasza:
azelott hallottam rola, mostanaban nem tudom. sok csalas volt ezzel kapcsolatban.egy ismerosom igy jott ki narancs szedesre es mire mindent levontak tole,szinte semmi fizetest nem kapott! en nem bizok az ilyesmibe ,tul szepen hangzik! de proba szerncse! ha nincs mit vesztenetek induljatok utnak. hangsulyozom ,en a melegebb eghajlatu orszagokat ajanlom. biztos ami biztos alapon! sok szerencset!
2011. márc. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En azert nulla kezdotokevel nem indulnek el. Sosem tudhatod, hogy mi tortenik es sajnos sok rosszindulatu ember ki is hasznalhatna a penzugyi kiszolgaltatottsagotokat. Igernek fut-fat, de igazabol mindenkinek a sajat bevetele a fontos. Nehogy azt hidd, hogy majd filantrop modon kifizetnek nektek dolgokat, amivel ok nem jarnak jol anyagilag.
2011. márc. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!