Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Középkori hangszerek?

Középkori hangszerek?

Figyelt kérdés

Tudnátok olyan hangszereket mondani, amik a 13. század elején, pontosabban 1206-ban már biztosan léteztek? Próbálok keresgélni neten, de nem igazán találtam még olyat, ami nekem megfelelne. Egy történet megírásához kellene. Valami zongora-féleségre gondoltam, de persze akkor az még nem létezett, sőt, az elődjei sem... de igazából bármi megteszi...


Akármilyen országból származó hangszert írhattok, köszi!


2011. márc. 2. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Benkő Dániel válasza:



Lant, wazze...

2011. márc. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy erre rögtön lecsap valaki, pedig még gondoltam is rá, hogy leírom, hogy a lantot kivéve minden jöhet... bár, sosem késő.


A LANTOT KIVÉVE MINDEN JÖHET!

2011. márc. 2. 23:56
 3/6 anonim ***** válasza:
orgona
2011. márc. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2011. márc. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindnekinek, az orgonát fogom felhasználni. Igazából az a furcsa, hogy rögtön arra gondoltam, de utánanéztem, és egy forrás szerint cska a 14. században készültek... Wikipédia szerint nem.


Köszi a linkeket is, érdekesek voltak, bár a második linkben megint csak későbbi hangszerek vannak.


Már rég megbántam, hogy a történetem 1206-ban játszódik, fogalmam sincs az egészről, kevés az infó, semmi sem volt akkor még... lol

2011. márc. 3. 10:04
 6/6 anonim ***** válasza:
úgy tudom hogy fúvósok és vonósok voltak főként
2012. júl. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!