Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Barátok közti eladás, hogy is...

Barátok közti eladás, hogy is oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

én egy punk lány vagyok, és kb 1 éve szerettem volna acélbetétes bakancsot.csak sajna sose volt rá pénzem.

egyik barátnőm aztán szólt h a kolesztársának van eladó, pont a méretembe 8000-ért.

szerettem volna beszélni a csajjal én is nem csak azt amit a bnőm mesélt, mert azért jó lett volna megtudni pár dolgot.

de mikor elkértem az msn címét, azt mondta h nem szokott fent lenni.a barátnő, elég messze jár suliba, koleszos.

az márcsak nekem se érte meg volna ha lebuszozok érte.

és így meglett dumálva h majd a csaj elküldi a barátnőmmel, és ha nekem okés, akkor ott kifizetem.

aztán próbáltam spórolni, de nem sikerült, és felhívtam a barátnőmet, h nem-e gáz h először csak 6ezret fizetek neki, és később a kettőt. ezt mondta a csaj:'ááhh dehogyis, szerintem örül, ha megveszi valaki'

Itt már úgy éreztem h akkor valami nem okés vele. kérdeztem h pontosan mennyi idős is(mert előtte kevertek h fél éves, utána 1 éves) és akkor is mondta a barátnőm h úgy tudja egy éves.

mondom oké, akkor szerezz egy képet róla, hoyg legalább lássam. Szerzett is 3 nap múlva, bár egy képet be lehet úgy is állítani hogy szuperül nézzen ki ami amúgy sz.ar, de képen még jól nézett ki.


Megbeszéltük h hétvégén jön haza és akkor egy közös helyen találkozunk. mondta h majd még felhív. De nem hívott, és dél körül felhívtuk a barátommal, és mondta h beteg és nemtud átjönni:\ ha kell akkor menjek át hozzá . (ami amúgy 40perc busszal) semmi pénzem nem volt, így a barátom ment át érte(neki van arra bérlete) bíztam benne annyira hogy ha nem jó akkornem hozza el.


végülis elhozta, ránézésre jó isvolt, tetszett. szépen ki volt boxolva.

de kiderült h 2 és fél éves volt. de hozzátették h de persze csak fél-1 évet használta.:\

aztán az 5. nap után az orránál a talp része kettévált, menni nem tudtam benne.elkellett vinnem cipészhez, 2500 ft volt h megragassza. 3 hét múlva megint elengedte a ragasztó, akkor már 3000-ret elkért, mert erősebben megcsinálta. (azóta 3 hét eltelt, és jól bírja)


Most viszont felkeresett a barátnőm h kéne a csajnak a 2 ezer, és mondtam h én ezek után nem fogom kifizetni, mert lassan annyit költök rá mint egy újra.

És gondolom a csaj is tudta h ez a baja, és megragasztotta h legalább bírja pár napig.


hogy oldjam ezt meg? Kicsit össze is vesztem a barátnőmmel, bár nekem is igazat ad, csak most attól fél h neki kell kifizetnie.

ezt meg nem akarom. de akkor?mi legyen?


2011. márc. 2. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Utólag persze okos az ember, de akkor kellett volna visszamondani az üzletet, mikor először szétjött, és kiderült, hogy átvertek. Visszaadni a bakancsot, visszakérni a pénzt (ha adják).

Az is kérdés, vajon a barátnőd tudta-e, hogy egy széthordott bakancsot sóz rád az ismerőse, mert ebben az esetben nem kéne azon aggódnod, vajon kifizettetik-e vele a 2000 forintot. Ha ő teljesen jóhiszemű volt, akkor bonyolultabb a kérdés, valahogy föl kéne venni a kapcsolatot az eladóval. Az ő szemszögéből még úgy is tűnhet, hogy te verted át direkt.

2011. márc. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tuti, h nem fizetnék többet. Már azt a kétezret többszörösen otthagytad a cipésznél, ráadásul ő/ ők ferdítették el a valóságot, magyarán becsaptak téged. Szerintem a 6ezerrel így is kva jól járt a csaj, főleg, h sz@rt adott el neked.

Azt mondjuk gondolom felesleges hozzátennem, hogy úgy tuti, h nem vásárolnék ruhát/ cipőt, h előtte ne próbáljam fel, vagy legalább ne lássam. A ködösítésekkor pedig kerek- perec meg kellett volna mondanod, h bocs, de nem kell.

2011. márc. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

mikor megkaptam, sok minden nem látszott rajta. oké hordva volt, és ennyi. szépen ki volt boxolva hogy még a ragasztás helye se látszódjon, ha ők otthon megragasztották. amibe szinte teljesen biztos vagyok.és próbáltam felvenni a kapcsolatot még mikor meg akartam venni (mármint az eladóval felvenni) de az lett mondva h nincs sose fent msn-en és majd így el lesz intézve.

a barátnőm is csodálkozott h ilyen, mert mondta h neki is tökre tetszett mikor elhozta.és ez is fura hogy először még csak fél éves volt, aztán egy, mikor meg megvettem akkor már 2 és fél lett belőle.


végülis megmondtam hogy meg lehet mondani a csajnak, h ez van, ha ő úgy gondolja hogy ezt 6ezernél többér másnak eltudja adni, akkor visszaküldöm a bakit, persze ő meg a 6ezremet.

a barátnőm csak annyit mondott ő szerinte se tudná eladni, mert amúgy sincs nagyon rocker ismerőse..

2011. márc. 2. 21:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Add vissza neki 6 ezerért.

Előbb utóbb úgyis szét fog esni megint.

2011. márc. 3. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!