Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a kapitalizm...

Mi a véleményetek a kapitalizmusról, s úgy általában a "rendszerváltásról"? A többi lent.

Figyelt kérdés
Sokszor az az érzés kerít hatalmába,hogy ez az egész nagyon el lett rontva valahol! Nos mostani tapasztalataim egyáltalán nem vágnak egybe egykori gyermek,s kamaszkorom film élményeivel,miszerint a kapitalizmus jobb lehet mint a szocializmus,ellentétben viszont azzal,amit anno történelemből tanultunk róla,sőt az ami ma itthon minálunk lassan már több mint húsz éve végbement,az még mintha még rosszabb is lenne annál!Úgy érzem hogy becsaptak,elárultak minket,elvették a jövőbe vetett hitünket,az egy szebb-jobb jövőbe vetett bizalmunkat,a reményeinket lopták-lopják el tőlünk azok, akikre "bizalommal"adtuk le voksainkat.Még azok is akik a realitások talaján állva sejthették azt,hogy nem lesz könnyű sétagalopp,még azok is így,vagy talán még inkább így érzik! Kapitalizmus! Ez az? Vagy egy annál sokkal rosszabb valami,aminek mi egyszerű gondolkodású prolik még csak találó nevet sem tudunk adni? Kapitalisták! Ha ezek azok, akkor büdös parazita mind!Ahogy anno azt mondták nekünk,hogy a munkásoké a jövő,hazugság volt,arcátlan.Ezek azt mondják,hogy a kapitalizmus mindenki számára lehetővé teszi azt hogy gazdag lehessen,vagy legalábbis azt,hogy jólétben éljen.Nos ez is azt hiszem egy orbitális nagy hazugság,mert ha ez így lenne,akkor a világ "szerencsésebb"felén sem lenne akkora nagy bűnözés,mint amiről hallani lehet,és Amerikában a kapitalizmus szent fellegvárában sem nyomorognának milliók!! Ezt akarjuk-akartuk? Baracsi Attila(35)
2011. febr. 28. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is NINCS TÖKÉLETES gazdasági rendszer.


"miszerint a kapitalizmus jobb lehet mint a szocializmus"

Már hogyne lenne jobb? A kommunizmus, szocializmus összeomlott, egyszerűen működésképtelen volt. Míg a kapitalizmus most is áll. Kisebb-nagyobb rendszerszintű egyensúlytalanságok mindig is voltak benne, de ettől eltekintve működik.


"egy szebb-jobb jövőbe vetett bizalmunkat"

Pont ezért nem műdködik a kapitalizmus magyarországon, ill. csak annak torz fajtája. Itt nem szabad a jövőben bízni, a jövőről GONDOSKODNI kell, azért tenni, dolgozni kell!


"Ezek azt mondják,hogy a kapitalizmus mindenki számára lehetővé teszi azt hogy gazdag lehessen,vagy legalábbis azt,hogy jólétben éljen."

Ilyet senki nem mondott! Olyat igen, hogyha keményen teszel érte akkor boldogulsz. Másrészt ez a rendszer tette lehetővé az életszínvonal széles rétegekben történő emelését. De nem mindenhol, csodát ugyanis ne várjunk, szegények mindig is voltak és lesznek is.


Az a baj, hogy Magyarországon nem adtak KÉZIKÖNYVET a kapitalizmusról! Itt a kapitalizmus a szocializmus lightot jelenti. Ilyen nincs. Magyarországon mindenki elvárja, hogy az állam kinyalja a seg.gét. Ahhoz, hogy Magyarországon működjön a kapitalizmus, ahhoz a fejekben kell változásnak történnie. Ja és még valami, Amerikában - bár nem kedvelem azt a helyet - nem nyomorognak annyian mint állítod. Az USA-ban nem fordulhat olyan elő, hogy munkanélküli kisebbségieket segélyeznek, ahelyett, hogy munkára "ösztönöznék" őket. Ott aki nem dolgozik, az éhendöglik. A kapitalizmus azért is emberi, mert az emberi természetre alapoz, ellenben a kommunizmussal: a természetben amelyik állat nem gyors, fürge, stb.. az áldozat lesz. Ezt nem kell szeretni, de ennél jobb úgysem lesz. Az ember már csak ilyen.

2011. febr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem,bár igazad van,mégsincs egészen.Miért? Nos nekem az a személyes meglátásom,hogy annyira "nem kell itthon a fejekben rendet tenni"mint ahogy azt állítod. Én azt tapasztalom,hogy idehaza legalábbis,pont az szenved hátrányt,aki tisztességesen,becsületben éli az életét,s dolgozik,mert hát hogyan gondoskodjak a jólétemről,amikor egyik napon még van munkahelyem,s hiába lóg ki a belem,annyit,s annyira húzom az igát(-feltételezem többedmagammal együtt),mégis mit tesz Isten,gondol egyet a rohadt kapitalista-kizsákmányoló-bunkó,nem biztos hogy azt rúgja ki,aki egész nap a farát vakarná ha megtehetné,hanem esetleg engem,mert valami miatt kiszúr,mert esetleg a seggnyaló galerijének nem tetszik,hogy húzóemberként esetleg azért nem teljesül a norma,mert van pár ember aki hajt mint az ökör, míg a többi esetleg csak lébecol,vagy mert jön egy leépítés,és "jóesetben"3-azaz három hónap után ismét munkanélküli vagyok,ki a Jó Isten tudja meddig. Így azt hiszem nem lehetséges jólétet építeni,becsületes úton valószínűleg nem. Gondoskodnék én a jólétről,ha lenne hol,vagy ha én is olyan lennék,mint sokan mások akik csak lopni-csalni-embert ölni-öletni-hazudni-sikkasztani,s az egészet más(-ok)ra kenni tudnak,mert legalábbis idehaza a becsületesen élő-dolgozó,vagy dolgozni akaró embernek nincs nagy jövője!! Nem is beszélve arról,hogy a fizetéseink sz*rt sem érnek,az árakat viszik EU-s-nyugati magasságokba,de valahogy az általános életszínvonalunk igen csak messze elmarad még mindig a nyugatitól,s valószínűleg ez még nagyon-nagyon sokáig így is marad,ha nem örökre,pedíg azt hiszem az adósságok ellenére sem így kellene élnünk. Jobban meg kellene becsülni azt aki dolgozik,nem csak kizsákmányolni!!
2011. febr. 28. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:
23%

A komment megírásának időpontja: ma 16:46


Szerintem nagyon rosszul látod.

"pont az szenved hátrányt,aki tisztességesen,becsületben éli az életét"

Ez azért így nem teljesen igaz! Lehet Magyarországon így látszik, mert itt ez a módi, de nálunk nem csak vadkapitalizmus van.


"s hiába lóg ki a belem,annyit,s annyira húzom az igát(-feltételezem többedmagammal együtt),mégis mit tesz Isten,gondol egyet a rohadt kapitalista-kizsákmányoló-bunkó,nem biztos hogy azt rúgja ki,aki egész nap a farát vakarná ha megtehetné,hanem esetleg engem,mert valami miatt kiszúr,mert esetleg a seggnyaló galerijének nem tetszik,hogy húzóemberként esetleg azért nem teljesül a norma,mert van pár ember aki hajt mint az ökör, míg a többi esetleg csak lébecol,vagy mert jön egy leépítés,és "jóesetben"3-azaz három hónap után ismét munkanélküli vagyok,ki a Jó Isten tudja meddig"

Válság esetén "természetes" dolog a leépítés, a költségek csökkentése. Tudom akit kirúgnak azt ez nem vígasztalja. De azt viszont kétlem, hogy tehetséges embereket rúgnának ki. A legtöbb multinál van egyénre levetítve teljesítményértékelés meg egy csomó minden. De mondom, ne Magyarországból indulj ki! Itt a munkakultúra sincs meg a kapitalizmushoz.


"Így azt hiszem nem lehetséges jólétet építeni,becsületes úton valószínűleg nem."

Attól függ mit értesz alatta. Jólétet úgy tényleg nem lehet építeni, hogy mondjuk a suliban sza.rtál tanulni. Bár abban igazad van, hogy ennek ellenére egy becsületes megélhetést a fizikai munkának is biztosítania kellene. Külföldön ez így is van. De azt is jelenti a kapitalizmus, hogy VERSENYEZNED kell, mert a VILÁGBAN farkastörvények uralkodnak. El kell adnod magad, jobban kell teljesítened, mint a többinek. Ez erről szól.


"Gondoskodnék én a jólétről,ha lenne hol,vagy ha én is olyan lennék,mint sokan mások akik csak lopni-csalni-embert ölni-öletni-hazudni-sikkasztani,s az egészet más(-ok)ra kenni tudnak,mert legalábbis idehaza a becsületesen élő-dolgozó,vagy dolgozni akaró embernek nincs nagy jövője!!"

Ez hülyeség! Jó ötletekkel is meg lehet gazdagodni. Vegyül például a Google-t, a Facebook-ot, stb... Vagy, hogy emberközelibb példát mondjak: a múltkor hallottam egy 16 éves milliárdos srácról! Tudod, hogy gazdagodott meg? Az egyes internetes cégek szoftvereit csomagban(természetesen a legnépszerűbbeket pakolta egy kupacba) kínálta olcsóbban. Bejött neki.

2011. febr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magyarorszagon vadkapitalizmus van, mert a kapitalizmushoz szukseges demokracianak idore van szuksege (tobb generaciora), hogy normalisan mukodjon. Azert latod igy a dolgokat.


Nincs olyan orszag, politikai vagy gazdasagi rendszer, ami gazdagsagot garantalna. Max. mobilitast tud az egyes retegek kozt garantalni, de a szerencsedet neked kell megcsinalni mindenhol. Soha nem lesz tarsadalmi es gazdasagi egyenloseg sehol, bar a kapitalizmus nem is erre torekszik, hanem arra, hogy a munkaddal, erofesziteseddel aranyos legyen a dijazasod. Szoval aki nem dolgozik, az soha nem fog jol elni a kapitalizmusban sem.

2011. febr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
02,28,17:57-nek.Bár igazad van,de azt hiszem hogy mivel nekem nem volt sem esélyem,sem lehetőségem arra hogy megtapasztaljam azt,hogy milyen is a kapitalizmus nyugaton,így ilyen értelemben nem tudok mérleget vonni,így maradnak az eddigi tapasztalataim,az amit anno történelemből tanultam,és mindaz,amit a filmekben láttam-látok,ami megintcsak sokesetben igen csak messze van a valóságtól.Nos én igazán a szocializmust seméltem-élhettem meg,csak arra hagyatkozhatok,amit beszélnek róla azok,akik azt megélték,így vagy úgy.Én csak azt tapasztalom,hogy ez ami most van,az egy nagy rakás trágyarakás,s nem úgy látszanak a dolgok,hogy egyszer majd valaha is jobb lesz itt.Itt vagyok 35-évesen leszázalékolva,mert épphogy túléltem a rákot,így azt sem mondhatom el,hogy olyan hű de sokat letehettem az asztalra,nem hogy még versenyezzek,mellesleg azt mindig is utáltam,versenyt futok így is az idővel,hogy ne a végrehajtóké legyen a lakásom,meló az sz*r,mert hát az újságkihordást nem túlzottan fizetik meg,a tanult szakmámban meg nem dolgozhatok a fent már említettek okán,és bár véglegesítettek,de még így is retteghetek azon is, hogy Isten áldotta kormányunk mikor veszi el tőlem is a rokkantságit.Így az életem "kész rettegés"a jövőtől,mert ha elvesztem a rokkantságimat,ki garantálhatja azt,hogy lesz e majd munkám,ki venne alkalmazásba,ráadásul valószínűleg sz*rért-h*gyért.Egyszóval nekem nincs miért üdvözölni ezt a kapitalizmust.Sajnos ide születtem,itt nőttem fel,talán ha csak 1000Km-rel nyugatabbra történt volna mindez meg velem,akkor másképpen látnám a dolgokat,de mindenesetre akik ezt a rendszerváltást megszavazták,kívánom nekik azt,hogy köpje őket szembe a saját tükörképük,mert nagyon valószínű,hogy ők sem gondolkodtak előtte el a dolgokon,csak ha lehet adj uram de rögtön,váltani akartak,mert nekik nem volt jó a szocializmus,most leginkább az a generáció sipákol a legjobban,akik akkor voltak annyi idősek mint most én1989-90-ben,amikor volt a nagy "rendszerváltás"Jóllehet hogy az sem volt egy annyira jó,de valószínűleg azért annyira rossz sem,mintahogyan azt ma előadják.Baracsi Attila(35)
2011. márc. 8. 12:36

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!