Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik vagy? Extrovertált...

Melyik vagy? Extrovertált vagy introvertált?

Figyelt kérdés

Aki nem tudja a fogalmakat ->


Az extrovertált ember közvetlen, nyitott barátkozó természetű. Könnyen és jól alkalmazkodik, kiterjedt társasági köre van. Kedveli az új helyzeteket, kalandokat, nyitott az új ötletekre. Élvezi a pörgést, ha egyszerre több izgalmas esemény zajlik körülötte. Mottója: „Minél több, annál jobb!”

Az extrovertált ember a valóság tárgyaira alapoz, aszerint tájékozódik. Gondolatait, cselekedeteit és erkölcsi törvényeit a környező társadalom szokásai befolyásolják, határozzák meg.



Az introvertált típus csendes, megfontolt, zárkózott, visszahúzódó. Nagy társaságban, idegen közegben feszélyezetten mozog, a tömeg idegessé, feszültté teszi. Távolságtartó, nehezebben alkalmazkodik és teremt új kapcsolatokat. Jól elvan egyedül is. Általában kevés, de tartós és mély barátságok, viszonyok kialakítására törekszik. Mottója: „A kevesebb, néha több”.

Az introvertált fenntartással fordul a külvilág felé, mindent megkérdőjelez és elméleteket vet fel. Szerinte a világ nemcsak olyan, amilyen, hanem olyan is, amilyennek látszik, ezért sokszor szubjektív módon tájékozódik. Saját értékítélete szerint hoz döntést.



És nemet és kort is írjatok, köszi.

:)


2011. febr. 27. 18:36
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja és még az a kérdésem, hogy az embertársaid hogy viszonyulnak hozzád?
2011. febr. 27. 18:40
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A kettő keveréke.
2011. febr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 yuda ***** válasza:
100%
Érdekes, de én is a kettő keveréke vagyok kb. felesben - szerintem ezek szélsőséges típusok és ilyen tisztán nem létezik, de nézem majd a beírásokat...
2011. febr. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos eléggé introvertált vagyok.

22/F

2011. febr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

introintrovertált vagyok

utálnak

gyűlölnek

vagy lesz.rnak

vagy kihasználnak

a társadalom alja vagyok.

17/l

2011. febr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Introvertált.
2011. febr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Introvertált

22L

2011. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:59


Nem vagy a társadalom alja, csak ezt akarják elérni a gyűlölködéseikkel.ne hagyd magad.

2011. febr. 27. 19:17
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

18/59es vagyok megint.

már belefáradtam abba hogy állandóan nekem kell jópofizni mindenkivel, meg mindig én tegyem meg az első lépést ha barátokat akarok szerezni. szóval nincs senki normális ember körülöttem, barátaim nincsenek, társaságra nincs szükségem, a közelemben levők társasága is csak érdektársaság, és futnak egymás után, meg lenézik egymást. na kössz. én ebből kizártam magam .

2011. febr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettő megvan bennem, de a jó fele introvertált bennem.

21/L

2011. febr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!