Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a dalról?...

Mit gondoltok erről a dalról? Szerintem csodálatos gyöngyszem!

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=BTW30COyAQY


Annyira szép, én meg is könnyeztem, egyszerűen csodálatos a dallama, a szövege. Vagy csak engem hat meg ennyire? Miért mondják, hogy a magyar zene nulla, értéktelen? Csak mert az angolszász kultúrában nem lett ismert? Szerintem különlegesebb a zene és a nyelv is, mint az angol, amerikai zenéknek. Mondom ezt Beatles- rajongóként. Egy külföldi nyelvű zene nem tud bennem ilyen érzéseket kelteni.


2011. febr. 17. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de semmi különös.
2011. febr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Szép dal, a magyar zene pedig egyáltalán nem értéktelen, bár az elmúlt pár év (könnyűzenei) terméséből nehéz lenne olyat mondanom ami tetszett.

Mindenki mástól hatódik meg, ez elég személyes dolog.

Én mondjuk a "The Band Played Waltzing Matilda" c. zenétől.

http://www.youtube.com/watch?v=psoTEzpHIbI

2011. febr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Klasszikus mű, Bródy János legjobb dalszövege egy magyar népdalra. Göncz Árpád "közép-európai szabadsághimnusz"-nak nevezte.
2011. febr. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Miért mondják, hogy a magyar zene nulla, értéktelen?"


Ez egy szlovák népdal.


"Egy külföldi nyelvű zene nem tud bennem ilyen érzéseket kelteni."


Hallgass egyszer Bachot.

2011. febr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

22:57


And the Band played W. M. - nahát, valaki más ismeri! Egyetértek.

2011. febr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hallgatok Bachot képzeld, szeretem is, de amikor a férfikórus énekel, az szörnyű... A magyar nyelvű zene a legszebb, még ha a német a második kedvenc nyelvem is.
2011. febr. 18. 08:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!