Tényleg annyira buták az amerikaiak (pl. diákok, átlagemberek) ahogy hallani lehet itt-ott?
Én éltem kint egy ideig.
Elmondhatom, hogy az általános műveltség valóban a béka hátsója alatt van. Az átlag amerikai nem tud összeadni két számot, ha az egyik 100-nál nagyobb. Fogalmuk sincs, hogy mi merre van, vagy hogy mi miért van. Majdnem mindenhol (már a sulikban is) teszteket íratnak velük. Ezek a tesztek meg olyan színvonalúak, ... hogy csak na.
Nem vagyok egy lángész, de ha azt mondom, hogy bármiféle tanulás nélkül 3 tesztből 1 volt 98%-os, 2 meg 100%-os, az szerintem elárul valamit a komolyságáról. :)
(Ja, a 42 tesztíróból átlag 6-8-nak újra kellett írnia a teszteket, mert nem érte el a 70%-os megfelelőt. És persze 2X újraírhatják általában.)
Szóval azt kell mondjam, hogy nem viszik túlzásba. De ez - mint előttem is említették - okkal történik. Szándékos az ilyen oktatási rendszer.
Emellett, mivel megfelelő általános ismereteik nincsenek, ezért a szakterületükön sem túl erősek. Nem rosszak, mert azt azért kitanulják, de ha a szakmájukban egy váratlan dologgal találkoznak, akkor nem, vagy csak nehezen tudják megoldani, mivel nincsenek más jellegű ismereteik, amit felhasználhatnának.
pl. egy sofőr hiába kiváló autóvezető. Ha tönkremegy valami a kocsiban, akkor általában eszébe sem jut megnézni, mi a baj. (Igaz, nem az ő szakterülete, nem az ő dolga.)
Előfordult egyszer, hogy egy amerikai katona kocsija nem indult. (Ja, katona vagyok! :) ) Első dolga volt felhívni a logisztikai központot, hogy csináljanak valamit. A magyar katona odament eközben segíteni neki. Felnyitotta a motorháztetőt, és megmozgatta az akkumulátor-sarukat. Utána szólt az amcsinak, hogy próbálja indítani. ... És indult a kocsi! Fogtuk a fejünket utána... :)))
Szóval ilyenek:
http://www.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE
:))
De azért ne bízzuk el magunkat mi sem!
Egyrészt azért az USA-ban is van egy réteg, amelyik egyáltalán nem hülye. Sőt! ... De hát azok irányítanak.
Másrészt a fenti kérdéseket - kicsit átalakítva (magyar viszonylatban) - feltettem a körülöttem élőknek.
Azért olyan nagyon mi se szálljunk el a nagy okosságunkkal, mert igencsak fogtam a fejemet én is néha, hogy milyen hülyék a magyarok.
Szerintem ti is próbáljátok ki, hogy a videóban szereplő kérdésekre milyen választ ad a környezetetek, vagy az utca embere.
Itt elek, ide jarok egyetemre, ugyhogy tudok par tennyel (es velemennyel) szolgalni.
Az egyetemen potoljak be amit a kozepsuliban kellett volna. Rengeteg alt.muv.-et kotelezo elvegezniuk, nem szamit hogy mi a szakja, pl writingot (igen, itt kezdenek el rendesen es helyesen irni a sajat anyanyelvukon), torit, matekot, bioszt kotelezo vegezni. Leginkabb azert, hogy aki egy BSc-vel vagy BA-val rendelkezik, legalabb az ne legyen sikhulye... aki nem kerul be egyetemre, es nincs benne a torekves, hogy utanajarjon onszorgalombol a dolgoknak, pl legalabb a sajat orszaga nem tul bonyolult tortelmenek es kulpolitikajanak...az sajnos az is marad.
Amugy ha egy muveletlenebb emberrel talalkozom, akkor addig nem itelkezek felette, amig engem vmivel meg nem bant. Mert nagyon sok a kedves ember, es annak ellenere hogy keveset tud a vilagrol, nagyon erdeklodo, sokat kerdezget europarol es a tortenelmunkrol (es persze leborul a labam elott, hogy sokan ket idegennyelvet is beszelunk). Viszont ha ontudatlanul is, de cikizni kezd, hangsulyozva hogy milyen jelentektelen a mi kis kelet-europank, vagy rasszistat jatszik (bennem is van mindenfele ver, bar kivulrol nem latszik) akkor kinyilik a bicska a zsebemben, mert az sem jutott el a tudatukig hogy amerika nem mas mint ezerfele nep keveredese akik idokozben vandoroltak ki...
Miért lennének már butábbak? Az általánosítás a butaság.
Ugyanaz a helyzet mint nálunk és bárhol máshol. Van ilyen és olyan ember is.
Az iskolarendszerükben két fő dolog van, ami meghatározó, vannak az állami és magán iskolák. Az állami iskolákban nincs olyan színvonalú oktatás, és több problémával küzdenek (tanárok, fegyelmezés stb). A magán iskolákban iszonyú jó képzésben vesznek részt a gyerekek, csomó érdekes órai munkával, öröm a szülőknek is nézni, milyen sokszínű és sokrétű dolgot csinálnak egyes tantárgyakból. Elméleti tudást nem tartják egyébként annyira fontosnak, mint a gyakorlatit, az tény, de semmi hátrányt nem jelent ez. A gyakorlati készségeket viszont sokkal jobban tudják hasznosítani az életben. Sokkal több készségfejlesztés folyik, beszéltetik, szerepeltetik a gyerekeket, problémamegoldásra, vitanapokra hívják fel őket és nem utolsó sorban önbizalomra nevelik őket (a szülők és tanárok is) és arra, hogy bármit, BÁRMIT elérhetnek az életben amit akarnak.
Egy külső szemlélő ezt szokta félreérteni, és azt gondolni, hogy ez beképzeltség része, de én éltem köztük, náluk, elhihetitek, inkább irigylésre méltónak tartottam, hogy így nőnek fel a kicsi gyerkőcök.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!