Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tájszólás lenne az "odahaza"?...

Tájszólás lenne az "odahaza"? Használja valaki ezt a szót?

Figyelt kérdés

Én használom ezt a szót az "otthon" szinonimájaként, de megfigyeltem, hogy ahogy elkerültem a szülőföldemről, egyre furcsábban néznek rám máshol. Jól tudom, hogy a valós szó az az "otthon", de nekem nem helytelen az "odahaza" sem.


Pl nem azt mondom, hogy van még kenyér otthon, hanem azt, hogy van még kenyér odahaza.


Egyébként Borsodból való vagyok.


2011. jan. 23. 23:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én is borsodi vagyok és én is használom azt, hogy odahaza. Gondolom-mint borsodi- ismered a makukát és a sinkózást. Na, ezt próbáld valahol használni, hogy ne nézzenek rád furcsán :D
2011. jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Hogyne ismerném!!!! A szüleimmel így hívtuk otthon a napraforgómagot=makuka, bár mi o-val mondjuk: makoka, meg a szánkózást is=sinkózás. Másképp nem is jön a számra. Tényleg, és egyébként most, hogy mondod, a makoka miatt is néztek már meg engem, meg is kérdezték, hogy mi az.
2011. jan. 24. 15:13
 13/13 anonim ***** válasza:
hát igen. a makokát meg a sinkát nem hallottam még. de odahaz OK. mármint a másik kettővel sincs gond, csak sokat kell magyarázkodnotok miatta gondolom
2011. jan. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!