Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezért nem járna valami bünteté...

Ezért nem járna valami büntetés? Vagy valami?

Figyelt kérdés

Kb fél órája láttam, hogy a tv6on , úgy reklámozták az egyik sorozatot ( Euréka) , hogy Magyarországi premier ma a tv6on.


De ez a sorozat sztem már vagy 3-4 éve volt a tv2őn. meg sztem már máshol is .


Akkor most úgy reklámozni , hogy Magyarországi premier, nem megtévesztés?


2011. jan. 20. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A harmadik évad 2008-as eredetileg. Ha azt most itthon magyarul kezdik leadni, akkor az évadpremier is annak vehető hogy itthon először lehet látni, függetlenül attól hogy első és másodikat már valamikor leadták.


Az lenne a megtévesztés ha mondjuk a Rém rendes családot jelentenék be premierként, mikor már tizen...sok éve adják le mindig más csatornán.


Visszafelé gondolkodva egy filmet sem lehetne itthon a moziban premierként bejelenteni, ha egyszer Amerikában előtte egy héttel volt premier, mert a világon nem itt lesz az első alkalommal vetítve, elveszti a premier kifejezés a jelentését. Akkor viszont a csatorna sajátjaként hirdethet premierként akár egy sorozatot, akár csak egy évadot, függetlenül attól hogy az országban előtte más már adott le részeket az adott sorozatból.

2011. jan. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

az első évadot kezdtél el most a viasaton , nem a 3.at.


amúgy meg ilyenkor ált. úgy szokták bejelenteni , hogy magyarországi évadpremier. már hallottam így más sorozatoknál, de ennél nem így volt, meg amúgy is mondom , hogy 1. évad.


A filmeknél sem úgy szokták , hogy mondjuk legyen most egy aktuális - Tron: Legacy, tehát nem úgy jelentik be, hogy premier, hanem úgy hogy itthoni , vagy úgy hogy Magyarországi , én így szoktam hallani.

2011. jan. 20. 21:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!