Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amikor a tömeg miatt meghalnak...

Amikor a tömeg miatt meghalnak emberek, akkor a résztvevőknek van bűntudatuk?

Figyelt kérdés
hogy konrétan miatta halt meg valaki, mert összenyomta? hogy nem kellett volna bemenni, ha már akkora a tömeg, mert olyankor várható, hogy meghal valaki?
2011. jan. 16. 03:28
 1/7 anonim ***** válasza:

a pénz miatt telibesz@rják ezeket a dolgokat

ja és ezeknek a formáknak nincs lelkiismeretük

2011. jan. 16. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs bűntudatuk,viszont mindenféle pletykát,rémhírt kitalálnak.
2011. jan. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mekkaba amikor az emberek elmennek a zarandok utra, akkor nagyon nagy a tomeg, es nagyon sokan meghalnak ugy, hogy elesnek es agyontapossak Oket!

Amikor megkerdeztem olyan embereket, Akik ott jartak, hogy miert nem segitenek pl., hogy fellalitsak azt, Aki elesett, s hogyan tudnak eltaposni embereket,

akkor azt a valaszt kaptam, hogy ez termeszetes, sot Akit ott agyon taposnak, azok a szemelyisegek a paradicsomba fognak kerulni!

Tehat nincs lelkiismeretfurdalas, lehet hogy Enis csak erzekenyebb vagyok ezekre a dolgokra, de nem igen tudnek agyontaposni egy embert. Viszont nem vagyunk egyformak!

2011. jan. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem tudjuk, hogy mit tennénk a tegnapihoz hasonló helyzetben, csak ha már átéltük azt. Az ember gyarló, és ez leginkább ilyen kritikus helyzetekben mutatkozik meg. Ha kitör a pánik, szerintem a legtöbb ember a saját életét menti. És ha mondjuk nyomnak hátulról több százan, akkor nem is nagyon van más választásod, csak eltaposni az alattad fekvőt. Egyébként nem hiszem hogy lenne bűntudatuk a résztvevőknek, ugyanis ez nem egy-egy ember bűne, hanem a tömegé.
2011. jan. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most mondta egy csávó a tv-ben, hogy ők úgy jutottak ki, hogy többen összeálltak, és úgy lökdösték az embereket, hogy hátulról hamarabb kijussanak.


szerintem az ilyen lökésektől esnek el, és halnak meg az emberek.


szigeten is van néha egy-egy állat, aki tök paraszt módjára megy végig mindenkin...

2011. jan. 16. 12:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Sokan ugyanúgy a tömeg áldozatai, akik sodródnak az árral... ők nem tesznek mást, csak mennek, mennek, és mindent megtesznek hogy talpon maradjanak. Sajna ha valaki a földre kerül, már ha akarnak sem nagyon tudnak segíteni rajta max azzal, hogy az utána érkező tömeg próbál nem rálépni, ami szinte kivédhetetlen! A tömeget megállítani, vagy lehajolni és felsegíteni az embert nem lehet csak nagy szerencsével! Ezt sajnos tapasztaltam már, bár szerencsére nálunk mindenki egyben maradt! Az olyanok akik egy ilyen helyzetben azt nézik, hogy csak minél előbb kijussanak (mindenáron), azoknak nincs lelkiismeretük, nem fogják úgy érezni hogy lehet pont ők lökték fel azt az embert, aki ma már nem él! Én mint túlélő, és lassan az árral sodródó ember inkább csak el lennék keseredve és hálát adnék az atya úristennek, hogy a barátaim és én élve kijutottunk innen. Amikor én ilyen helyzetbe kerültem, a körülöttem levő emberekkel igyekeztünk segítséget nyújtani egymásnak, egymásba kapaszkodva, egymás kezét fogva, hogy ne essünk el, és ha lehet ne is hagyjuk nagyon el egymást, hogy tudjuk mivan a másikkal! Vadidegenekkel kapaszkodtunk egymásba, mert tudtuk, hogy most ezen múlik kb minden! Ha ott ilyen történt volna nem éreztem volna bűntudatot, mert nem én gerjesztettem az egészet... én csak folytam az árral, és küzdöttem azért hogy túléljem... ha rátaposok egy földön fekvőre attól lehet hogy kiakadnék és rosszul érezném magam, de azokat vonnám felelősségre, akik hátulról tolják az ezres tömeget, és te nem tudsz ellene semmit tenni...
2011. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

igen, az olyanokat nem értem, akik külön erővel tolják az embereket, csak, hogy ők minél gorsabban előre jussanak.


pár éve volt, hogy egy buszban, leszállás közben beleakadt a táskája az ajtóba egy bácsinak, és emiatt nem tudott leszállni, és egy mögötte levő tahó kilökte a járdára, hogy nem érdekli, ő megy. és ebbe a sérülésbe halt bele a bácsi. szerintem az ilyen tahók egy ilyen tömegbe is ugyanazt csinálják...


meg voltam már kisebb tömegeknél, ahol pár szétfolyó tahó lökte végig az embereket..

2011. jan. 16. 16:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!