Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vagyok zavarban, ha...

Miért vagyok zavarban, ha nálam okosabb emberrel beszélek? Előbb beszéltem az orvosommal, és szintén igy éreztem.

Figyelt kérdés
Én sem vagyok hülye l30 iku. De mégis, ha valaki többet ért el nálam az életben, annak a társasága feszélyez. Ennek ellenkezője, ha nagyon buta emberrel beszélek, az meg idegesit.
2011. jan. 11. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért mert úgy gondolod, az okosabb embert ugyanúgy idegesíted, mint ahogy téged idegesít a nálad butább.
2011. jan. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aszem az első mindent leírt a dologgal kapcsolatban.:)
2011. jan. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
a 130as Iq nem garantál műveltséget. szerintem a legnagyobb probléma, hogy attól félsz, h olyan téma kerül elő, amihez nem tudsz hozzászólni.
2011. jan. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az elsőnek teljesen igaza van. Végre valaki jól megfogalmazta. Tényleg van bennem egy fajta megfelelési kényszer. Mi van ha rosszat mondok, ha unalmasnak talál, ha tájékozatlannak tart...stb? Köszi, ment a pont.
2011. jan. 11. 10:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkozz el azon,mekkora tévedés az iskolái,az elért sikerei alapján megítélni az embereket.Egy diplomás ember is lehet ostoba és unalmas,ugyan akkor egy diploma nélküli,szerényebb életvitelű emberrel is lehet,hogy nagyon jól el tudnál beszélgetni.Hagyj fel ezzel az előítélettel és megszűnik a problémád.
2011. jan. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Phoney ***** válasza:

Szerintem egyszerű a megoldás, felelj meg magadnak. Ha eléred műveltségben azt a fokot, amit elvársz magadtól, akkor nem hiszem, hogy zavarna majd, ha más még műveltebb, vagy jobban ért valamihez. Persze az sem árt, ha eléred az életben amit akarsz, mert ezek alapján többet vársz az élettől is.


A legtöbben amiatt érzik magukat (jogosan...) zavarban, hogy nem tudnak bármit és bármilyen stílusban megfogalmazni beszéd közben. Ha ez tökéletesen megy, az már fél siker (a minőségi szépirodalom javít talán a legtöbbet rajta).


Persze készülj rá, hogy ettől esetleg még jobban elszaporodnak a számodra buta és unalmas emberek...:)

2011. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!