Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Közömbösek velem az osztályban...

Közömbösek velem az osztályban? Miért van ez? Ennél még az is jobb lenne, ha utálnának

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, gimiben mindenki közömbös velem. Vagyis hát vannak barátaim az osztályban, de 30 emberből kb 20-an közömbösek velem. Nem tudom, miért. Azt mondják, kedves vagyok, sőt, szoktam csak úgy kedveskedni, pl. viszek nekik sütit, meg ilyenek. És mégis..elég szar. Mit kéne még tennem? Én nem vagyok olyan nagy társaság központja, csak arról beszélek és ahhoz szólok hozzá, ami engem érdekel..jó zenék, jó filmek. De amik nem érdekelnek, azokhoz nem akarok hozzászólni (pl. állandó téma a Való Világ). Meg most ők képesek percekig beszélni egy olyan témáról, ami engem nem hoz túlságosan izgalomba, pl. hogy a buszon utazva mi történt velük hogy a metróaluljáróban mit csináltak a hajléktalanok. Mivel én nem vagyok ott, így nem tudok hozzászólni, meg én nem tartanám fontosnak, hogy ilyeneket részletesen elmeséljek. Nem tudom..biztos velem van a baj. Na de szerintetek mit tegyek, hogy ne nézzenek levegőnek? Feltűnősködjek én is, mint ők vagy mit?

16L


2011. jan. 1. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Fogadd el, hogy velük ezekről a témákról lehet beszélni és legyél csak annyira képben, hogy hozzá tudj szólni valamilyen szinten.
2011. jan. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha vannak barátaid, akikkel jól megvagy, miért zavar, hogy a többiekkel felületes a viszonyod? Nehogy félreérts, nem kötözködésből kérdezem, csak kíváncsiságból, hogy miért akarsz változtatni. Más lenne a helyzet, ha egy barátod se lenne.


Én is ilyen voltam gimiben egy ideig, volt pár barátnőm, de nem volt egy társaság középpontja. Aztán kicsit változtam azért, nem voltam már olyan jelentéktelen gimi vége felé, de soha nem sikerült kibújnom a bőrömből.


Nekem is máig problémám, hogy nem tudok sok témába beleszólni, pl. ami rohadtul nem érdekel (telefonok, Való Világ stb.). Esetleg úgy próbálhatsz meg bekapcsolódni a társalgásba, hogy kérdezgetsz. Ez nekem néha bejön. De sajnos nincs jobb ötletem.

2011. jan. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, néha kérdezgetek, de csak azért, hogy ne vonjam ki magam a dologból. Amúgy azért zavar, mert olyan állandó barátaim nincsenek, mindig csak csapódom valakikhez.
2011. jan. 1. 17:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem túl komoly vagy hozzájuk képest. Most nem akarom egyik "tábort" se a másik fölé helyezni, egy szinten van a kettő, csak más, nem kompatibilisek egymásra. Szerintem két lehetőséged van, vagy keresel magadnak társaságot és letojod, mit gondolnak rólad, vagy feladod önmagad (ami szerintem elég nagy hülyeség lenne), és mégiscsak megrpóbálsz beszélni a hajléktalanokról, a ValóVilágról...
2011. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Néha feladom magam és elkezdek hülyeségekről beszélni, ilyen felszínesen, de az nem én vagyok, nem érzem jól magam úgy. Csak az a helyzet, hogy ők jobban szeretnének úgy..:(
2011. jan. 1. 17:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Aha, most már értem. Szóval akkor nem olyan igazi barátokról van szó. Ez tényleg sz*r, nekem is volt ilyen "odacsapódós" időszakom.


Nincsenek az osztályban olyan csendesebb, visszahúzódóbb emberek? Hidd el, az ilyenekkel sokszor könnyebb barátságot kötni, és lehet, hogy tartalmasabb is lenne, hátha ők is ilyen komolyabbak.

2011. jan. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vannak, de ők elvannak magukban és szinte mindenki gúnyolja őket..én meg nem vagyok csendes, csak olyan hogy is mondjam "élek a saját kis világomban".
2011. jan. 1. 17:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg pozitívabban felfogni a dolgot. Nem kell feladni magad, egyszerűen meg kell tanulnod csevegni. Furán hangzik, de ez egy fontos társadalmi kapcsolat.

Én sokáig nem voltam hajlandó erre, mert "feladom magam" és hasonlók. De amikor el kellett kezdeni intézni az életem, rájöttem, mennyire fontosak ezek a dolgok. Részben mert előnyökhöz juttathat, akár csak annyiban, hogy ha elcsevegsz a boltossal, és ő megjegyez, félreteszi neked a kedvenc újságod és te akkor is megkapod, amikor már elfogyott, ami ki van rakva. De a sok felületes ismeretség segít, ha például állást kell hirtelen találnod. Vagy egy jó szakembert keresel. Vagy bármi.

Tudom, hogy most ez furán hangzik, meg számítóan. De nem erről van szó. Egyszerűen csak arról, hogy ezek a dolgok megkönnyítik az ember életét. És nem kell hozzá túl sok minden. Kábé elég, ha tudod, épp ki fog párbajozni legközelebb a valóvilágban. És megkérdezed róla a másik véleményét. Ha valóban ez érdekli, akkor hallhatsz tőle egy szép kis monológot, amit érdeklődve meghallgatsz. És sokszor már ennyi elég ahhoz, hogy szimpatizáljanak veled. És ha ez a szimpátia kialakult, akkor könnyen lehet, hogy kiderül arról, akiről nem is gondoltad volna, hogy ugyanaz érdekli, mint téged.

2011. jan. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs,de sajnos valamilyen szinten kompromisszumot kell kötnöd...ha javulást akarsz,bizonyos szinten alkalmazkodnod kell a többséghez,ha nem akarsz egyedül maradni....
2011. jan. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!