Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Régen is olyanok voltak a...

Régen is olyanok voltak a punkok mint most?

Figyelt kérdés
Milyenek voltak a punkok a 80-as évek közepe-végefele magyarországon? A középiskolásakra/kamaszokra gondolok. Hogyan öltözködtek, viselkedtek, és kikből lehettek punkok. Mi a különbség köztük és a mostanaiak közt? Minden részlet érdekel.
2009. jan. 18. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

[link]

Szerintem ez olyan divat volt akkor, mint most az emo

-.-

2009. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Össze sem lehet hasonlítani a punkot az emoval...
2009. jan. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 86-ban érettségiztem. Akkoriban a punkok színes többszínben pompázó kakastaréjt hordtak.
2009. jan. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még volt célja a lázadásuknak, most kevésbé. Akkor még tényleg volt olyan, hogy a rendőrök megruháztak valakit azért mert punk volt, most már max igazoltatnak szemétkedésből.

Amúgy érdemes megnézni a CPg filmjét, a Pol Pot megye punkjait, na az eléggé hiteles képet fest róla.

2009. jan. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Szia, javaslom, olvasd el "Az újhullám évtizede" c. könyvet (Szőnyei Tamás írta), abban elég sok szó esik a punkról igaz, inkább nemzetközi szinten. A CPG film beszerzése szintén jó ötlet, én régen, amikor újra összeálltak, kivágtam és összegyűjtöttem egy csomó cikket, mert érdekelt a téma.

De a legtutibb leírést akkor kapod, ha egy "öreg" punkkal leülsz beszélgetni, mondjuk egy CPG taggal :D

Én a 80-as évek végén még gyerek voltam, nem éltem meg személyesen, milyen volt akkor, de mint minden szubkultúrára, erre is azt mondják az idősebb tagok, hogy manapság több a "pózer". Én ezt szkeptikusan szoktam szemlélni (én gót vagyok, nem a legfiatalabb korosztályból de semmi bajom a tizenéves "újoncokkal" :) ) Annyi igazság van, hogy a punkoknak régen volt miért lázadni (rendszer) és komoly veszélynek (elvitték a rendőrök) tették ki magukat akár egy CPG koncert látogatása miatt is. Ma már senkit nem visznek be, mert fiú létére hosszú haja vagy taraja van - és a lázadók régen a szegényebb fiatalok közül kerültek ki, ma pedig megjelentek a punkok közt a jólétben élő gyerekek is. Én úgy látom, az egész a kannásbor és a tagelés, időnként a rombolás és parkokban alvás körül forog - mozogtam ilyen körökben, megcsináltam régen pár tarajat :D - de összesen egy vagy két olyan punkkal találkoztam, aki komolyan foglalkozott azzal és utánaolvasott, hogy az a bekarikázott "A" betű vajon mit jelent.

2009. jan. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
80%

Punk vagyok, de a mi életmódunkat már össze se lehet hasonlítani a 70-es 80-as évekkel, persze vannak a mi városunkban is öreg punkok, akik sajnos még most is azt hiszik, hogy 1977-ben élünk, ezért a többség ferde szemekkel néz rájuk.

Anarchia meg már nincs, ez már csak abban nyilvánul meg, hogy egy pubertás a nyakába nyomja az Anarchia nyakláncot, felteszi a vállára a Green Day-es táskáját és megy, no ez az ami nem punk!

Szivesen vissza mennék pár órára azokba a régi időkbe...Nagyon sokat kaptak a punkok, sok bunyó, de mindig kiálltak az igazukért, manapság ez már más...DE a jobbik fajtánkban még az összetartás megmaradt!:)

2009. jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért ne felejtsük el, hogy a punk angliában alakult ki. Ott se szerették őket, de azért jóval több mindent volt szabad mint idehaza.

A punk egy menekülési lehetőség volt. Befogadtak mindenkit, lehetett csóró vagy csak szimplán szerencsétlen, kivülálló vagy alkalmazkodni képtelen. Erre mondták azt, hogy No Future. Mert tényleg nem volt kilátásuk semmien elfogadható életre, családi háttér semmi, rossz munkahelyek vagy egyáltalán semmi munka, sokuk még az érettségiig se jutott el. Mint egy állatfalka, ami amiatt marad meg, mert megvédik egymást.


A mai fiataloknak ettől jóval több lehetősége van. Liberálisabb lett az oktatás, így kevesebben buknak ki korán. Az alkoholista vagy bántalmazó szülőkre jobban figyelnek az állami szervek, a gyerekek vagy fiatalok árvaházba kerülnek. A hitelek, szervezettebb pocsék munkák adnak valamicske reményt.

Ehhez a réteghez ritkán jut el a punk, mégha pont nekik szólna is.


Akik manapság benne vannak, azokat általában nem érdekli a világ megváltoztatása csak a hőbörgés meg anyuci bosszantása.

Persze vannak kivételek ma is. A lényeg nem a csóróság, hanem a kirekesztettség. Azt hiszem, a legnagyobb lázadás ma az, ha valaki punkként képes jól élni, úgy hogy hű az elveihez is. Értsd, csináld azt ami érdekel, előbb-utóbb megtalálod a módját hogy az legyen a szakmád.


D.I.Y., ne várd hogy más megcsinálja helyetted, főzz magadnak, varrj magadnak, készíts fanzine-t, ne vásárolj vagy dolgozz multiknál.

Legyél vegetáriánus vagy még jobb, vegán. Az állatokat rabszolgaságba hajtása és gyilkolászása nem túl anarchista dolog.

Biciklizz. Ingyen van, nem támogatod vele az amúgyis szegény és rászoruló olajbárókat.

Támogasd a punk szubkultúrát. Menj koncertekre, segíts szervezni, csinálj ismeretterjesztő weboldalt, óvatosan de terjessz zenét (a copyright nem túl punk dolog).


Szerintem ilyen ma egy hiteles punk.

2010. dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!