Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen emberek a szerbek?

Milyen emberek a szerbek?

Figyelt kérdés
Negatívat és pozitívat is várok, elsősorban kint élő / élt magyaroktól, vagy aki testközelből ismeri őket.
2009. jan. 18. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem nem jöttek be, nem tudom megmagyarázni miért, de nekik is megvannak a kis dolgaik, és nekünk (magyaroknak) is és ez nem mindig passzol össze. És sokszor semmi kedvem nem volt már a szerb haverokhoz, mert nem illettem közéjük.


De gondolom náluk is, mint bárhol máshol vannak jó és rossz emberek is, szerintem ez nem ettől függ. Nem úgy van, hogy egyik oldalon ilyenek, aztán a határ mellett meg már olyanok.


Ismertem egy nagyon kedves szerb fiút is, neki fontosak voltak a szokásaik és sokszor hazajárt, tartotta a kapcsolatait a szerb barátaival, és velük jobban megértette magát mint az itteniekkel. De igazából semmi különös, ha nem mondja, nem is tudtam volna, hogy ő nem magyar. Mondjuk ő itt élt már sok sok éve meg minden. Egyszer az anyanyelvén vallottam neki szerelmet és gratuláltam valamihez, de nem nagyon értékelte :DD megköszönte, és nagyon aranyos volt, de nem vett el feleségül meg semmi :DD kb olyan érzésem volt, hogy "basszus biztos hülyeséget írtam, vagy nem is tud már szerbül?!" :)

2009. jan. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

általánosítani nem lehet,de sajnos egyre inkáb jellemző a magyarok iránti agresszió...ha lány vagy ne nagyon sátélgass egyedül se nappal, se éjjel az utcákon...fiúként is csak ha elég marcona vagy....


alapvetően visszahúzódóak,bársokan(főleg az idősebbek) vendégszeretőek.szeretik megmutatni a kultúrájukat és érdeklik őket a világ dolgai..de alapvetően nem szeretnek nagyon bizalmas viszonyba kerülni idegenekkel. a fiatal generáció meg főleg nem...szóval ne várj csodát tőlek rövid idő elteltével,elnyerheted a bizalmukat,de csak ha teszel érte..

2009. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
jav.#inkább
2009. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok újra.

Tényleg, az én haverjaimat is majdnem megkéselték egyszer azért az ottani fiatalok, mert magyarul telefonáltak! Számomra érthetetlen, hogy ilyenkor mi játszódik le egy emberben, hogy nekimegy ezért a másiknak.

2009. jan. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont ellenkező véleményem van! Tavaly voltam a Balkánon (azért irom igy, mert nem csak Szeribába mentünk). Mindenki nagyon kedves, és készséges volt.

Nekem inkább az a tapasztalatom, hogy nagyon nagy a szegénység, és ebből kifolyólag nem nagyon beszélnek nyelveket, nehez értetik meg magukat, rengeteg gyerek koldul, nagyfokú a prostitúció, a hajléktalanság. Szerintem aki agressziv, az inkább ezen létformák miatt lett az.

2009. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Mindenesetre csak Vajdasagban vannak joban a magyarokkal .. lent szerbiaban is de ott mar nem annyira .
2009. szept. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy párat,ők eléggé bolondok tudnak lenni néha. Általánosítva pedig nem szeretem őket,főleg a Délvidéki vérengzés miatt. Mai napig bántalmaznak magyarokat,főleg a Vajdaságban. Én úgy népet nem szeretem,de ha akad közte normális azzal úgy elvagyok,de nem ugrok a nyakába.
2009. nov. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 fibula7 válasza:
0%
Eleg elviselhetok lennenek ha nem kepzelnek be hogy ok a vilagon a legerosebek legokosabbak legszebek stb, meg mashol szeretnek faszakodni de naluk meg te ne faszakodjal, meg olyanok mint a ciganyok csak falkaban tamadjak a gyengebet, amugy semmik meg senkik, 30-an tamadnak 1-2 szemelyre es csak azert mert az idegen nyelvet beszel, Bris Taton csak azert utottek agyon mert franciaul beszelt belgradban.
2011. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Büszke magyar vagyok ! De nagyon jol kijövök a szerbekkel ! Eddig nem volt semmi bajom velük csak a szerb ciganyokkal !
2011. okt. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Varga Esztíí válasza:
100%
Nekem szerb barátom van Goran és összes haverja mindenki velem nagyon kedvesek !! :)
2013. febr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!