Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy a magyarságnál...

Az igaz, hogy a magyarságnál mindig is fontos volt a nők tisztelete és az anyaföldnek?

Figyelt kérdés

pl. Hallottam olyat is, hogy kb 1920-ig a japán nőknek eltörték a lábfejét egy szokás miatt. (mert anno egy császártól elszökött a felesége)


Mely országban tisztelik a nőket? (gondolom az iszlám vallásúakban nem)


Szerinted a magyar férfiak tisztelik a nőket?


2010. nov. 11. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:

A lábtörgelés kínai szokás volt.


Régebben sokkal nagyobb tisztelet övezte a nőket, de ez (főleg) utóbbi 10 évben ez megváltozott. Elszaporodtak a plázaribancok, és hát nem ők azok, akiket leginkább tisztelni lehet, mint nőt.


Azon kívül a gyereknevelésből is egyre inkább kikopik maga a nevelés, és kis suttyókat növesztenek, akikből minden tisztelet (és még sok más értékes emberi tulajdonság) hiányzik.

2010. nov. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt a japán szokás esztétikai jellegű beavatkozás volt, nekik az tetszett, bár lehet, hogy onnan ered, amit te mondasz. Másrészt, nagy tévedés, hogy az iszlám nem tiszteli a nőket. Az iszlám vallás szerint mindenkinek megvan a maga feladata. Egyszerűen nő és férfi nem azonos, mindegyikre a saját szabályai vonatkoznak, de ettől függetlenül a vallási tanítás egyenlőnek hirdeti őket.


A nők tisztelete amúgy általános dolog, szerintem még a régi matriarchális viszonyokból származhat. Az már más kérdés, hogy ez hol hogyan nyilvánul meg. Európai szemmel sok kultúra szokásai tiszteletlennek tűnhetnek.

2010. nov. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az azsiai kulturat nem lehet osszehasonlitani a mienkkel, mivel mi azon kivul allunk, igy soha sem fogjuk 100%-osan megerteni, hogy ott mi miert tortenik. A nyugati vilagban a nok nagyon sok olyan dolgot megtehetnek, amit mashol nem, viszont ez nem biztos, hogy egyenlo azzal, hogy tisztelik oket. En tobb orszagban is eltem es nem gondolom, hogy a magyar ferfiak jobban tisztelnek a noket, mint a tobbi nyugati orszagban. Bizonyos ertelemben igen, bizonyos ertelemben pedig nem. Magyarorszagon meg egyesekben benne van a klasszikus ferfi-noi szerepek miatt a nok iranti tisztelet, viszont epp emiatt bennuk van az is, hogy a no otthon mindent csinaljon, a ferfi ne. Kulfoldon meg mar ilyen nem igazan van. Szoval se nem jobb, se nem rosszabb kulfoldon a helyzet a magyarhoz kepest (nyugatrol beszelek, a tobbi orszagban biztos, hogy mas a helyzet).
2010. nov. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!