Mit tehetnék a szomszédaimmal?!
Hát akkor tán te is érdeklődj az önkormáyzatnál ajegyzőtől...
Bármilyen tevékenységre működési engedélyt kell kérni, a határozatból a szomszédok is kapnak és a határozatban benne van a fellebbezési jog és az arra adott időkeret is.
Idézet egy ügyvédi véleményből hasonló kérdésben:
...Az üzletek működésének rendjéről, valamint az egyes üzlet nélkül folytatható kereskedelmi tevékenységek végzésének feltételeiről szóló 133/2007. (VI. 13.) Korm. rendelet szerint A kereskedő csak jogerős határozattal, működési engedély birtokában és az abban foglaltak szerint kezdheti meg, illetve folytathatja tevékenységét. A kereskedő a működési engedély megadásáról szóló határozatot vagy annak másolatát köteles az üzletben tartani és azt az ellenőrzések során bemutatni, illetve azt az üzletben a vásárlók számára is jól látható helyen elhelyezni.
Az üzletek működési engedély szerinti működését és a kereskedelmi tevékenység folytatására vonatkozó jogszabályokban foglalt rendelkezések betartását főszabály szerint a jegyző jogosult ellenőrizni.
Amennyiben a kereskedő az üzletkörét engedély nélkül változtatta meg, engedély nélkül további tevékenységgel, termékkörrel bővítette, a jegyző az előírásokba ütköző tevékenység folytatását, termékkör értékesítését megtiltja. A jegyző megtiltja továbbá a vendéglátó üzletben a vendégek szórakoztatására zeneszolgáltatás nyújtható, műsoros előadás, tánc& stb. folytatását a külön jogszabályban meghatározott veszélyes mértékű zaj [vö. a zaj- és rezgésterhelési határértékek megállapításáról szóló 8/2002. (III. 22.) KöM-EüM együttes rendelet] esetén, a lakók egészséges életkörülményeinek és pihenéshez való jogának biztosítása érdekében. A jegyző e bekezdés szerinti határozata ellen nincs helye fellebbezésnek.
Abban az esetben, ha a kereskedő a tevékenységére, a forgalmazott termékre, illetve annak árusítására vonatkozó jogszabályi előírásoknak nem tesz eleget, vagy üzlete a hatályos jogszabályi feltételeknek nem felel meg, a jegyző határozattal, az észlelt hiányosságok megszüntetéséig, de legfeljebb 90 napra az üzletet ideiglenesen bezárathatja.
Amennyiben az ellenőrzés során megállapítást nyer, hogy a kereskedő működési engedéllyel nem rendelkező üzletben folytat kereskedelmi tevékenységet, a jegyző köteles az üzletet azonnal bezáratni.
A fentiek alapján tehát jól látható, hogy a társasház lakóinak zavarása, a kereskedelmi egység nem működési engedélynek megfelelő üzemelettése& stb. igen komoly jogkövetkezményekkel járhat és a jog védelmet biztosít az ilyen esetben sérelmet szenvedő fél számára is.
Sziasztok! Nagyon aranyosak vagytok a sok válasszal és köszönöm!!! Kértek és kaptak is engedélyt. Nagy barom voltam amikor aláírtam, de olyan nagyon kedves volt. Megvették a ház hátamögötti részt is, lebontották a házat, és az ablak alatt parkoló lett. Oda viszont nem lett engedély kérve -legalább is nem írtam alá ilyet-. Egyébként reggel 6-tól éjjel 11-ig megy a "mulattatásunk".
Még egyszer köszi mindenkinek!!!!!!!!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!