Miért alakult ki az embereknél egy másik személy lejáratása, gúnyolása? gondolom az állatoknál nincs ilyesmi
Figyelt kérdés
tegnap 21:50
1/4 anonim válasza:
Igen, persze, az állatok túl elfoglaltak azzal, hogy túléljenek. Az embereknek viszont marad idejük a kreatív önsorsrontásra.
2/4 anonim válasza:
Az állatoknál van ranglétra, a gyengébb vagy beteg ott is alul marad, vagy hátrahagyják,ösztönből cselekednek.
Nálunk ez az állatias ösztön már annyira nincs, de van szabadakarat, a gyengébbet csúfolják, kinevetik.
Ha valaki le akar járatni valakit, vagy beleköt, az kb ugyanaz, mint amikor két állat párbajozni készül, vagy az egyik fitoktatja az erejét.
3/4 anonim válasza:
Hogyne lenne? Persze a gúnyolódás fogalmát az állatok nem értik, de elvi szinten a közösségben élő állatoknál ugyanígy dől el a ranglétra. Ha valamelyik nagykutyának érzi magát, beleáll a másikba, és vagy kikap és megszégyenül, vagy bejön az erőfitogtatás és magasabbra lép a ranglétrán a győztes. Vagy simán csak ezáltal őrzi meg a már meglévő pozícióját.
4/4 UlfOrmson válasza:
van egy elmélet, miszerint a pletykálás, más emberek kibeszélése/lejáratása segített kialakítani a szorosabb, összetartóbb emberi közösségeket, úgyhogy ennek úgymond evolúciós haszna is van/volt.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!