Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Udvariatlanság, ha megkérek...

Udvariatlanság, ha megkérek valaki, hogy vegye le a cipőjét, amikor bejön hozzánk?

Figyelt kérdés
Általában a legtöbb embernek evidens, hogy egyből leveszi a cipőjét, amint belép egy lakásba, de volt már, hogy meg kellett kérnem valakit erre. Még akkor se szívesen vette le. Most újítjuk fel a lakást, és többen járnak hozzánk, de én közben folyamatosan takarítok. Nekem is kínos, hogy kérni kell, de nem azért takarítok annyit, hogy sáros cipővel összejárkáljanak mindent.
2009. jan. 8. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem udvariatlanság, ha nem bunkón kéred meg. mondjuk szerintem a vendégnek kéne megkérdeznie, hgy rajta maradhat-e a cipő, és nem az, hogy egyenesen betrappol, ahogy van..
2009. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sztem is kérd meg nyugodtan, de csak udvariasan. én is le szoktam finoman vetetni.

egy amúgy intelligens vendég felfogja, hogy az idő neked is drága, hogy állandóan takarításra pazarold. ha meg nem, hát magára vessen. és amúgy sem higiénikus az utcai kosszal bejárni a lakást.

2009. jan. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%

mond neki hogy van házi papucs minden méretben de ha akkor sem akkor ne hivd meg többet

ha meg jönni akar akkor majd utána takarits ha elmegy és ezt mond is meg neki vagy menjetek ti is hozzájuk jo sáros lábbal

na akkor mit fog ő is ccssinálni

2009. jan. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani, hogy "Parancsolj, a papucsod." -merthogy van egy rakás vendégpapucs, amit előre kikészítek. Erre kapcsolni szoktak.
2009. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Előttem írókkal egyetértek,olyan munkám volt,hogy napi akár 10 lakásba is be kellett mennem,de mindig azzal kezdtem(nem minden hátsó szándék nélkül és jó hangosan),hogy "jaj,tessék várni,levetjük",akit nem zavart,az volt,hogy szinte belökdösött a lakásba,hogy nehogy már levegyük,de volt aki türelmesen kivárta.Tudod,télen elég kényelmetlen nagykabátban a fűzős,de akár bebújós cipőkből kiszabadítani magad,főleg ha nem sok időd van.De,hogy ne kerüljünk kényelmetlen helyzetbe,én mindig ezzel kezdtem,és ez nálam bevált,aki még nem próbálta,az most úgyis lepontoz.

Máskülönben nem udvariatlanság a részedről,de úgy gondolom,hogy ezt a vendégnek illik megkérdezni,én automatice vetettem a már leírt felkiáltással.

2009. jan. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ha a lakásban dolgozokrol van szó akkor hogy ne kelljen levenniük, neked meg takarítani akkor adjál nekik zacsit a lábukra. pl korházakban van ilyen, így biztos tudsz venni ahol ilyen dolgokat árulnak. és gondolom nem egy nagy összeg. ilyenkor adj nekik ilyet aztán a kukába.
2009. jan. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában az nem akarja levenni a cipőjét, aki szégyenli, hogy büdös a lába. :) Amúgy nem udvariatlanság udvariasan megkérned.
2009. jan. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
A Bibliában is benne van, hogy "szered felebarátod, de vesd le a lábbelidet, ha földjére lépsz", "s akkor Isten felszabadít soltalmaz". Péter verseskötete, XX. fejezet, 8. sor.
2009. jan. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan kerjel meg mindenkit, hogy vesse le. Nekem ez pl. annyira termeszetes, hogy leveszem a cipomet, es igy en is elvarom mindenkitol. Pl. az eloszobamba a kovet konnyen osszesoprom, felmosom, de a szobaba nem johet be senki a cipojebe.

Ha valaki nem akarja levenni, akkor az csak lustasagbol, es illetlensegbol van.

2009. jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugodtam, hogy akkor nem vagyok "bunkó" :-)) Amúgy tényleg büdös volt a lába éppen annak az illetőnek, aki miatt feltettem a kérdést, és a zoknija is lyukas volt ... :-)) De azért ilyet, hogy tudja, hogy valakinek a lakásába kell mennie, és nem rakja rendbe a lábát...
2009. jan. 8. 20:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!