Honnan ered és miért alakult ki az a sztereotípia hogy az amerikaiak buták?
A nagy többség annyit tud az európai országokról, mint mi az USA államairól.
Az USA-ban célirányos képzés van, nem annyira általános, mint nálunk.
Legtöbb Európai azért többet tud USA-ról mit fordítva, de ez inkább internetnek és geopolitikának köszönhető, nem oktatásnak.
Also, más a kultúra, európában szokásosabb lemaradott diákokat felhúzni, míg USA-ban gyakoribb a már okos tanulókat még magasabbra emelni
Meglehet, átlagban nem butábbak az emberek a világ egyik, másik részén. Viszont gyakran valóban úgy tűnik, hogy azok.
Ennek az egyik oka az lehet, hogy Amerikának annyival nagyobb a reklámja, médiahatása a világ többi részére rányomva, hogy amerikaiak közül átlagemberekkel és a legbutábbakkal is lehet szembesülni bárhol bárkinek a világban. Fordítva ez oly annyira nincs így, hogy egy kevésbé ismert országnak legjobb esetben is csak a legkiemelkedőbb tehetségei kerülnek néha-néha reflektorfénybe, de általában még azok sem.
Szerintem a másik oka meg az, hogy az emberek önmagukhoz hasonló körülmények között élőkkel próbálják összehasonlítani magukat. És mivel az USA-ban pofátlanul nagy lábon létezett már a XX. század közepén is a legtöbb buta senkiházi, ezért ez rendkívül félrevezető. Amíg Kelet-Európában egy atomfizikus professzor az egy másfél szobás panellakás plusz egy harminc éves kopott pulóver, addig Amerikában ugyanilyen körülmények közül igen csak buta embereket tudsz előhúzni. Sőt, még egy 200 m2-es kertvárosi - számunkra luxus - házból is igen csak együgyű, buta embereket tudnál tömegével előhúzni. Olyanokat, akik nálunk egy vályogházig ha valaha is jutnának, nemhogy bárki is láthassa a létezésüket képernyőkön. Ha megfelelő rétegeket hasonlítasz össze megfelelő rétegekkel, akkor persze kiderül, hogy Kelet-Európa éppen oly buta tömegekkel van tele...
ELŐÍTÉLET.
Az amerikaiak olyan hatalmas országban, saját földrészen élnek, hogy Európa és az európai "műveltség" (amit mi annak tartunk) nagyon távol áll tőlük, és egyáltalán nem olyan fontos nekik. Jól elvannak nélküle. (Ámbár a tanultabb réteg természetesen foglalkozik Európával és a világ többi részével is - de pl. nem gondolják, hogy ők fedezték fel Európát, miközben mi azt hisszük, nélkülünk Amerika sehol sem lenne - pedig ez totál hülyeség.)
Közben Európa pár ezer év óta a világ közepének képzeli magát, az itt élők a saját európai történelmüket és kultúrájukat tartják a legfontosabbnak, az egyedülinek (pedig elég sok alapvető tudásunk pont nem európai eredetű).
Egyik sem a világ közepe, sőt, vannak sokkal régebbi és sokkal magasabb fejlettségű civilizációk a világon ...
Azért az is belejátszik, hogy a világválság éveiben rengeteg európai vándorolt ki a szabadság, a korlátlan lehetőségek földjére, és meggazdagodva tértek vissza Amerikából, és onnan hozták a korszerű, modern élet ismeretét. Erre oka van felvágni Amerikának.
Erre az egészre egy igen egyszerű példa: A PI az egy végtelen szám és elég bonyolult. Indiana állam képviselőházának tagjai úgy kb. 12 éve megszavazták, hogy a PI értéke 3.2 legyen. Ettől kezdve ott ezt az értéket használták. Így történhetett, hogy Dr. Edwin J. Goodwin, az Indiana állambeli Solitude városka orvosa "megoldotta" a kör négyszögesítését, csak van vele egy kis probléma. Hogy időnként négynek vette a PI értéke, időnként pedig 32.-nek. Ha jól tudom, ott máshol sem nagyon tanítják, hogy mennyi a PI értéke, csak hogy kb. 3.1, vagy 3.2 :
Az átlag amerikait én is butábbnak tartom, mint egy átlag európait.
Gyengébb az oktatási metódusuk (az angolszász módszer inkább az egyéni felfedezést helyezi előtérbe, mint a lexikális tudást)
Pl.:A nagy tudósok java része bevándorló.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!