Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Közösségekben miért lett...

Közösségekben miért lett ennyire gyakori, hogy ha új nő érkezik, az ott levő nők közül szinte mindig akad, aki rögtön az első alkalommal fölé akar kerekedni?

Figyelt kérdés

Múltkor kicsit álcázott formában jött ez elő, amikor új voltam, és két nővel beszélgettem, régi tagokkal. Egy egyedülálló férfi jött oda, bekapcsolódott. Az egyik, egyébként házas nő, a férfinak mondott valamit, miközben a legragyogóbb, legbűbájosabb mosolyát vette elő, és a férfi pedig végigmérte őt a szemével. A nő elégedetten nyugtázta. Hogy a férfiben ez tudatosult-e akkor, vagy utólag, nem tudom. (Egyébként beszélgetés további részében a nő irányított, pl. hogy mi és hogy legyen máskor, de az egész közösséggel voltak fenntartásaim, úgyhogy egyszer voltam csak ott.)


De általában leszólogatás, viccesnek magyarázható piszkálódás szokott lenni. (Az említett helyen is volt, másvalaki részéről.)


Ez általános megfigyelés, ti ilyenkor maradtok, és ismerkedtek másokkal, az ilyeneket elkerülve, vagy otthagyjátok az egész társaságot, vagy mit tesztek? (Szinte az összes tásaságban így kezdődik, szóval?)



okt. 9. 15:30
 1/2 kürtőskalácska ***** válasza:
Nem tudom ezt én is észrevettem férfiként,hogy bizonyos társaságoknál az elején néhányan megpróbálnak beoltani vagy csak beszólni de ha látják,hogy viszaszólok vagy valami ilyesmi akkor már nem próbálkoznak.
okt. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az emberek sokfélék. Eg kisebbrendűségi érzésben szenvedő nő például folyton szükségét érzi, hogy önmagának bizonyítsa hódítási képességeit. Ez növeli az egyébként csekély önbizalmát.

Mielőtt bárki bármit mond, ugyanez - nyilván más formában - a hasonló férfiaknál is így van.

Aztán vannak exhibicionisták, zárkózottak stb.

Ma Magyarországon olyan a szemlélet, hogy egyre többen vagy félnek kiadni magukat például vélemény nyilvánítással, vagy agresszíven mutatják (nem létező) fölényüket. Ezért mondja a külföld rólunk, hogy elvesztettük természetes viselkedési formánkat.

Öntudatos és kellően okos férfi/nő nem kíván fölénybe kerülni. Aki erre kényszert érez, hatásos reakció esetén sürgősen visszavonul mert félni kezd. A félelem a bizonytalanság egyik fontos evolúciós reakciója.

okt. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!