Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nincs külön női/férfi...

Miért nincs külön női/férfi WC a mozgássérülteknek?

Figyelt kérdés

Én legalábbis még sehol sem láttam.Általában van egy női,egy férfi,meg egy mozgássérült helység.Nekik nem kellene szeparált illemhely nem szerint?


Igaz,már az is ritkaság,ha egyátalán van valahol külön ms-wc...


2009. jan. 7. 15:47
 1/6 Srapnel ***** válasza:
95%
Mivel a társadalom döntő többsége nem mozgássérült, ezért értelmetlen erőforrás-pazarlás lenne mindenhová mozgássérült wc-ket építeni nemek szerint külön. Ennyi az egész. Ugyanis az ilyen wc-k többsége életük 99%-ában kihasználatlanok lennének, akkor meg minek.
2009. jan. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Én is csak külföldön láttam ilyet..sajnos..és igazad van az is ritkaszámba megy hogy van egyáltalán..szégyen ránk nézve
2009. jan. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Nincs annyi mozgássérült, a lakosság arányát nézve, h indokolt legyen külön WC-t csinálni nemek szerint.


Egyébként van ahol pl. arra is van előírás ,h 2x annyi női WC legyen mint férfi. Egyszer a haverokkal gondolkodtunk azon a kocsmában, h ez miért aztán abban maradtunk ,h a nők mindig párban mennek WC-re. :))))

2009. jan. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

1: Olyan kevesen vannak, hogy gyakorlatilag soha nem fognak ott találkozni.

2: Úgyis kitöltik az egész WC-t - tehát teljesen mindegy, hogy külön, vagy együtt. Ha foglalt, úgysem jut(na) be.

2009. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
A férfi és női WC között funkcionálisan azért nincs nagy különbség, kb annyi, hogy a férfi WC-ben van piszoár, lehet állva pisilni. Namost azért egy mozgássérült nem igen fog állva pisilni, ennélfogva fölösleges külön wc-t építeni, elég az kalsszikus wc, amiben magadra zárod az ajtót (onnantól fogva mind1, milyen nemű vagy), és férfi és nő is tudja használni. Az meg ugye irreáis elvárás, hogy csak azért csináljunk külön wc-t, hogy az adott mozgássérült jól érezze magát...
2009. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az ilyen wc-k egyszemélyesek, így a probléma fel sem merül.
2009. aug. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!