Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy vezeték névvel sok...

Ha egy vezeték névvel sok ember azonos származású akkor az a vezeték név arra a származásra utal?

Figyelt kérdés

Mamám vezeték nevével majdnem csak romák vannak fenn facebookon meg instán.

Nem baj csak érdekel.



tegnap 19:26
 1/7 A kérdező kommentje:
És rá kerestem ki van írva róla hogy roma vezetéknév. Akkor én roma vagyok részben?
tegnap 19:32
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, csak hogyha nagyon, nagyon ritka neve van a mamádnak. Pl ha ilyen hogy: Lakatos, Kovács, Kis, Nagy, akkor nem valószínű hogy bármi rokonság lenne közöttük, mert ezek nagyon gyakori vezetéknevek. Ha ennél ritkább, de még mindig gyakori pl: Soltész, Sándor, Jakab, Bánfi, még akkor sem biztos. Pl az egyik ismerősöm szülei úgy házasodtak hogy egy Soltész vezetéknevű elvett egy másik Soltészt, és semmi családi kapcsolat nincs köztük. Én meg Sándor xy- vagyok és ismerek olyan Sándor vezetéknevűt akivel nem vagyunk rokonok. Max akkor lehet bármi kapcsolat köztük ha a mamádnak nagyon, nagyon durván ritka vezetékneve van, és még akkor sem biztos. Főleg ha a mamád 100% magyar
tegnap 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ritka neve van
tegnap 19:40
 4/7 A kérdező kommentje:
vagyis nem olyan gyakori
tegnap 19:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még akkor sem biztos, csináltathatsz Dns tesztet ha nagyon érdekel. Amúgy mi a vezeték neve?
tegnap 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi a vezetékneve?
tegnap 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül.

Romák között például rengeteg "Horváth" van, pedig 100%, hogy nem cigány eredetű név, hanem minden bizonnyal eredetileg a horvát származású, vagy horvátországban élő eredetre utal.

De például a Kolompár, Rézműves, Lakatos, Orsós nevek tipikusan cigány nevek (olyannyira, hogy a cigányságnak létezik "kolompár cigány" nevű népcsoportja), amik eredetileg foglalkozás után kapott családnevek, de mivel akkoriban az adott mesterséget majdnem kizárólag csak az adott etnikum végezte, ezért gyakorlatilag eredendően csak ők kaptak ilyen vezetéknevet.


De azért azt se felejtsük el, hogy mióta a vezetéknevek kialakultak, azóta rengeteg idő eltelt, és mióta világ a világ, az emberek vándoroltak. Ma már semmi kézzelfogható jelentésük nincs a vezetékneveknek, és lehet, hogy egy Németh vagy Horváth, vagy Román vezetéknevű embernek igazából semmi köze nincs az adott néphez, vagy országhoz, csupán volt valaki felmenője a múltban, 10-20 generációval ezelőtt, aki onnan származott. Akivel ma már 1%-nyi genetikai azonossága nincs...

tegnap 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!