Miért mondják azt hogy nem szabad a környezetünket okolni a későbbi problémáink miatt?
"Mikor nagyrészt a korai tapasztalataink miatt leszünk szorongóak, traumákat szerzünk, önbizalomhiány stb. Mondjuk ha valaki egész iskolás korában ki van téve a bántalmazásnak, zaklatásnak nagyon maradandó tud lenni."
Persze..De felnőtt korban is lehet fejlődni,tanulni...Ha valaki egész életében a padlón fetreng,akkor azért már bizonyára némileg ő is felelős.
Ennél azért kicsivel több kell. Például szemléletet váltani. nem bűnöst keresni, hanem okot. Azért, hogy kiiktathassunk. Ha csak szimplán továbbmész, a probléma ismét beléd ütközik. És a sok felállásba el lehet fáradni.
El kellene gondolkodni, mi az alapprobléma. És az okot megszüntetni. Nme feltétlenül egyedül és nem feltétlenül azonnal. De ezzel a szemlélettel érdemes élni.
Ha iskolás korodban bántalmazásnak vagy kitéve, az azért van, mert a környezeted úgy véli teheti veled. Azaz felelős a környezet és te is. Minden eset más, mindet egyenként kell vizsgálni, általános recept nincs. Lehet megkérdezni jó emberektől (soha nem a komplett környezet zaklat), mi a baj veled. Mit kéne változtatni. És mit kéne tenni a környezettel. Lesznek, akik tudják a választ. Ez persze munka, De ingyen semmi sincs.
"Lehet megkérdezni jó emberektől (soha nem a komplett környezet zaklat), mi a baj veled. Mit kéne változtatni. És mit kéne tenni a környezettel. Lesznek, akik tudják a választ. Ez persze munka, De ingyen semmi sincs."
Az én környezetemben a külsejük miatt zaklattak embereket. Olyan dolgok miatt, amiken nem lehet változtatni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!