Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A felnőttek miért szeretik...

A felnőttek miért szeretik ijesztgetni a gyerekeket különböző kitalált dolgokkal? Ezeknek a dolgoknak mi az eredete?

Figyelt kérdés

Ilyen például a rézf@xú bagoly, zsákos ember, kókó, mumus.

Engem is ezzel riogattak, pedig egyáltalán nem voltam rossz gyerek. Mit akarnak ezzel elérni?



júl. 20. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Hogy ne kelljen veled foglalkozni, és mégis csendben ellegyél magaddal, ne csinálj semmit.
júl. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezért be kell sz@ratni?
júl. 20. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:
16%

Tudsz ennél olcsóbb és kényelmesebb módszert?

TE mit fogsz csinálni, ha lesz gyereked, és egész nap rajtad lóg, egyetlen szabad perced sincs, illetve ha mégis, akkor összekarcolja a bútort, összefirkálja a falat, és bolyong éjjel?

júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Többet foglalkozok vele
júl. 20. 15:12
 5/8 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok szülő, nem tudhatom
júl. 20. 15:12
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Na látod.

1 perc alatt máris 2 ember pontozta le a válaszom. Ezek ILYEN emberek. Nem fognak sokat foglalkozni egy dologgal:

Nem tetszik? DURRR!!! Máris repül a pofon, vagy a piros.

Kész, probléma elintézve.

Amúgy te se pontoztad fel, pedig ugye jó válasz.

júl. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Itt egyébként főleg arra gondoltam, amikor nem a rossz gyerekeknek mondanak ilyeneket.
júl. 20. 15:19
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Hát, akkor több oka is lehet.

Az első a megszokás, az nagyon erős. Neki is mondták, akkor ő is mondja. Miért legyen a másiknak jobb?

Ez van akkor is, ha nem tudja, hogy jó, vagy rossz a gyerek.

A másik: ha tart tőle, hogy majd rossz lesz. Akkor előre inkább eldönti a dolgokat.


Az "Elfújta a szél"-ben van erre egy nagyon jó példa. Butler megtiltja a dadának, hogy vallásosnak nevelje és a pokollal riogassa a gyereket.

De a gyerek mászkál éjszaka. A dada erre kitalál egy éjszakai szörnyet, amitől a gyerek nem mer többet mászkálni, viszont rémálmai lesznek, amiből alig lehet megnyugtatni.

júl. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!