Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha social médiában pont...

Ha social médiában pont ellentétesen reagálok egy ellenséges megnyilvánulásra, mit fog kiváltani?

Figyelt kérdés

Ismerjük a social media összes bugyrát, hogy egyesek szinte sportot űznek mások megalázásából, ellenséges beszólásokkal, lekezelő, kioktató, ellenséges megnyilvánulásokkal kompenzálják a saját harmóniahiányukat.

Mi van akkor, ha ilyenekre pl ilyen "szívecskés" és "ölelgetős" lájkokkal reagál az ember? Ha valaki beszól direkt ilyen "ÉN most bántó AKAROK LENNI" meg szinte elkergeti a humorérzéket és ragaszkodik az ellenségességhez, akkor az ember nem veszi fel ezt a fonalat, vagy fordulatot, hanem szándékosan a lehető legkedvesebb, mosolygós (nem kiröhögős!) reakciókat adja. Ilyenkor vajon az ellenségkomplexusos megenyhüly, vagy rákapcsol a frusztoszteronszintre?



jún. 22. 12:26
 1/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
90%

ki kell probalni

ha belemesz a jatekaba akkor harcoltok biztosan, igy meg nem biztos


vannak akiket ez boldogit vagyis poenbol szemetkednek

masok meg valoban halalosan komolyan veszik a szemedkedest

jún. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az alapból normális lenyugodhat tőle, aki csak pillanatnyi elmezavar ért a témától. De a valóban személyiségzavarban netán drog/alkohol hatása alatt áll, az azért csinálja, mert hatékonyan projektálja a személyes frusztrációit, őket nem hatja meg, ugyanis nekik teljesen mindegy, pozitív vagy negatív hatás, nekik a reakció a lényeg és a figyelem.
jún. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem oldal, v. inkább webhely függő, nem egyformák... más - más szabályok vannak amiket nem árt belépéskor tényleg!! tanulmányozni.

Későbbi sértődések megbántódás elkerülésére.

Azt már nem is részletezem, ez

CSAK JÁTÉK, NEMVALÓSÁG,

de

magánplatformok (saját ÁSZF-fel ill. ennek betartásával, de van, hogy BE NEM TARTÁSÁVAL be nem tartatásával).

E-médiumok ebből, hirdetéseikből élnek meg, + adataid, "szokásaid" kezelik, mert ezeknek ez az érték, ez az üzlet.


Használd, ha lehet ésszel, akármelyiket.

jún. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a hozzászólásokat. Bevált. Volt olyan, ahol valaki önjelölt véleményrendőrséget játszott, és amiért nekem nem az volt a véleményem, mint amit a többség elvárt volna, telerakta mérgesfej emojikkal és elkezdett személyeskedni, szinte "az aurámba behatolva" próbált bántó lenni. Én pedig erre szívecskékkel lájkoltam a bántó szándékú riposztokat, válaszban ilyen szívet ölelgető piktogrammal reagáltam. Egyből abbamaradt minden interakció. Ha beleállok, akkor meg sokan képesek néha hetekig, hónapokig életre-halálra küzdeni, az érvcsatától a kifejezetten és hangsúlyozottan ellenséges személyeskedésig mindent bevetni.
jún. 23. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!