Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki ebben nem hisz,akkor ezt...

Aki ebben nem hisz,akkor ezt mivel magyarázza? Vagy mit gondol erről?

Figyelt kérdés

Ugye a Bibliában benne van, hogy az utolsó időkben háborúk, járványok lesznek, kihűl a szeretet az emberekben, nemzet nemzet ellen támad majd...

Akik nem hisznek a Bibliában,Istenben azok ezt mivel magyarázzák ami jelenleg is történik a világban?


ápr. 20. 09:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Háborúk azóta vannak, amióta az ember létezik. Akkor is voltak, amikor még a biblia nem létezett. Akkor még nem volt utolsó idő.
ápr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ezek minden idöszakban ugyanígy megvoltak, már az ókorban is.
ápr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Es a szeretet nélküliségöl mit gondolsz?

Mert én ezt kb. 5 éve vettem észre ,hogy valami megváltozott ,már mésak az emberek, eluralkodott a gonoszság, pl.egy munkahelyen is ,ugye megy a kifurás, a másiknak, hogyan tegyünk rosszat!

Vagy már a rokonság sem olyan, már nincs össze járás, össze tartás, nincs semmi érzelem...

Ezt mivel magyaráznád?

Érdekel a véleményed!

ápr. 20. 09:34
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

Ezelött 300 évvel az emberek mai szemmel nézve nem szerettek senkit, a rokonok munkaközösségként müködtek, nem jártak össze a mai értelmeben, mert egyetlen faluban laktak egymás mellett, A házasságokat a család döntötte el, nem a szerelem, a gyerekek megszülettek, aztán valahogy felnöttek, mert senki nem foglalkozott velük, márcsak idöhißany miatt sem. Munkahely nem volt, de a szomszédok, rokonok folyamatosan fúrták egymást, stb


Régebben sokkal rosszabb volt, mint most, csak akkor nem éltél és annyira buta vagy, hogy nem is tájékozódsz, mielött hülyeségeket írsz

ápr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Most ezért miért vagyok buta, mert feltettem egy kérdést??

Nem olvastam még így ennek utána tény és való, mert ha eszembe jut valami, akkor egyből a gyakori jut eszembe...

De köszönöm a válaszod!

ápr. 20. 09:42
 6/19 anonim ***** válasza:
Ennél sokkal rosszabb helyzetekben is volt már az emberiség.
ápr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
24%

Nem azért vagy buta, mert feltettél egy kérdést, hanem mert egy értelmetlen kérdést tettél fel, amit egy mesekönyvvel akarsz indokolni.

Ha elöször körülnézel normális oldalakon (mivel az internet rendelkezésedre áll) és utána van esetleg, amit nem értesz, az teljesen más, az jogos lenne.

ápr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a 4. ír tömény butaságot...
ápr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagy buta Kérdező.


A Biblia leír egy mintázatot, amely jellemzi a világot. Ez, amit te is tapasztalsz, normális. Az én munkahelyemen ugyanez ment. A környezetemben ugyanez ment. Már nem megy.

A megoldás az, hogy ahogyan te is, az ember felfedezi a mintázatot és elkezd felvenni egy olyan magatartást, ami ezzel szembe megy.

A munkahelyünkről ezután az lett kipörgetve néhány év alatt, aki szembe ment a munkamorállal. nem dolgozik, rinyál és simán elnézi, hogy mások azért szakadnak meg, mert ő nem teszi bele magát a munkába, az nem lesz szeretett figura. Saját magát pörgette ki a munkahelyről, ahogy a destruktív személyiségű emberek is. Amivé pedig átalakult a közösség a munkahelyen, na abban már fellelhető a szeretet is. 2-3 ember példamutató magatartása tette ezt lehetővé. Az általad hozott Bibliai törvényszerűség állandó. Egy létező minta, csupán a Biblia is leírja, ahogy más vallások is. Egy ateista is láthatja ezt és látja is.


A destruktív személyiségű embereket meg kell próbálni megtanítani a helyes magatartásra a környezetünkben. és el kell határolódni a destruktív, végeredményben romboló magatartásuktól. Mert rohadó almák minden kosárban vannak, de ha ki vannak vállogatva az egészséges almák közül, akkor azok nem veszik át a rohadást.


Jézus próféciái a Bibliából azért ütősek, mert újra és újra meg-meg történnek. Mindig így volt, mindig így is lesz. De ezek a történések generálják a változást. Amit Jézus mondott, az bekövetkezik. Kicsiben, nagyban, pepitában. Nem azért, mert Jézus mondta. hanem mert jézus látta a mintázatot, amit kevesen látnak meg és beszélt róla. Ilyen egyszerű.

Így működik az emberi kapcsolatok és a világ. És minél gyorsabba kommunikáció, annál inkább tetten érhető ez a mintázat. ezért látod ezt egyre jobban, mert jobban láthatóvá válik ebben e felgyorsúlt világban.


A kérdés az, hogy te, kedves Kérdező mit teszel ez ellen?

ápr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan nem volt olyan időszak az emberiség történelmében, amikor ne lettek volna mindezek megfigyelhetőek.
ápr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!