Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért modnják hogy a szerelem,...

Miért modnják hogy a szerelem, barátság, szex, család, meg az ilyesmik a legjobb dolgok az életben? Komolyan mindenki erre vágyik?

Figyelt kérdés
Nekem is vannak ismerőseim, mert egy alapszintű kommunikáció másokkal néha nem árt, de velük csak neten tartom a kapcsolatotm meg néha buliban ők a társaság. Nem is vágyom rá hogy ennél mélyebb kapcsolatot építsek ki bárkivel is. Egyébként teljesen boldog és kiegyensúlyozott vagyok, megvannak a céljaim is, de nem tartalmazzák a fent felsorolt dolgokat egyáltalán. Igazából nem is tudom mi a konkrét kérdésem, talán amit fent írtam, hogy tényleg mindenki szerint ezek a legjobb és legfontosabb dolgok?
2010. okt. 26. 20:10
1 2
 1/14 anonim válasza:
Igen,számomra nagyon fontosak,na meg persze az egészség,ezek elengedhetetlen dolgok szerintem a boldog élethez.Szeretet nélkül semmit sem ér az élet.23/L
2010. okt. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egészséget direkt nem írtam, az nyilvánvaló. De a többi nekem elég fura, hogy emberek mindent megadnának csak ezekért.
2010. okt. 26. 20:21
 3/14 anonim válasza:
Előző vagyok. Mert az emberek 90%-a így "működik",és kevés az,akinek ezek nem lételemei a boldogsághoz.Persze ha te így érzed,ha neked így jó,akkor azzal sincs gond,csak nem ez a megszokottabb.De lehet hogy később más lesz a szemléleted,és ezek is előtérbe kerülnek majd.
2010. okt. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az ember tarsas leny. Nemcsak az ember, de meg alegtobb allat is. Nyilvan vannak maguknak valo emberek, en sem vagyok egy konnyen baratkozo tipus, de egy ferj, mint partner mas, mint egy szimpla ismeros. Nem tudom, hogy hany eves vagy, de en tini koromban gondolkodtam ilyeneken sokat es aztan kinottem.


A felsoroltakon es az egeszsegen kivul meg mire vagyhat az ember? Ha szerencses, a munka csak eszkoz arra, hogy a tobbi celjat, almait meg tudja valositani. Ezeken kivul nem tudom, hogy meg mire lehetne vagyni. Szerintem minel idosebb valaki, annal jobban erzi, hogy az altalad felsorolt dolgok mennyire fontosak...foleg a csalad. Ha nem is lesz gyereke, akkor is van valaki mellette.

2010. okt. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Jelen esetben az is egy lényeges kérdés, hogy te hány éves vagy?
2010. okt. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
...amúgy folytatva a gondolatot, tudod bármit teszel, bármit megélsz, bármi történik veled az csak úgy jó, ha meg tudod osztani valakivel/valakikkel. Egyedül te malmozhatsz a sarokban vagy mesélhetsz viccet is , senki nem fog nevetni.... Visszatérve amiket írtál :szerelem, barátság, szex, család, próbáld ki, éljed meg, azután választ kapsz a kérdésedre.
2010. okt. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

20 leszek, régen voltak amolyan jó barátaim, akkor még érdekelt a barátság, de az évek során megváltoztam, legjobb barátnőmmel kb. 8-9 év után megszakítottam a kapcsolatot, mert már zavart, hogy valaki folyton keres, együtt akar lógni velem mikor ennél volt jobb dolgom is. Szerelem, szex -> ezekre is kíváncsi voltam régebben, de most hogy már aktuális lenne egyre jobban taszít az egész dolog. A szerelemmel ugyanaz a bajom mint a barátsággal, a szexxel szintén, nem csak a fizikai része zavar (és abban sem konkrétan az aktus, mindenféle fizikai kontaktust kerülök ha lehet..), hanem a lelki/érzelmi.. Van olyan hogy megtetszik egy fiú, hogy milyen jófej, meg jól néz ki stb, de ha belegondolok ebbe az egész párkapcsolat témába, rögtön elmegy a kedvem az egésztől és már nem is érdekel az egész. Család -> Nem nekem találták ki, szerető családban nőttem fel, azt hiszem bárki megirigyelhette volna, de engem ez sem érdekelt sose, jobban örültem volna egy olyan szülőnek aki kevesebbet "szeret". Nemtudom, talán az a probléma hogy nem bírom elviselni ha valaki szeret, legalábbis akkor nem, ha viszonzást is vár. És azt hiszem egy családtag, barát, pár ugyanúgy elvárná ezt... Szóval ezért nem akarok ismerősöknél közelebbi kapcsolatokat. Szeretek néha beszélgetni másokkal, de ennyi. Egyébként nem azért írtam ezt mert nekem probléma lenne, mint írtam fentebb, teljesen jól érzem magam, idegeskedni maximum amiatt szoktam ha lemaradok a tanulással, vagy nem hagynak tanulni, de ezen kívül szinte semmit. Hm, lehet nem a legjobb kategóriába tettem a kérdést, de már mindegy...

Egyébként meg nemtudom, nekem a munka nem csak eszköz, ahogy valamelyik válaszoló írta, hanem nálam pont az a cél. Van egy konkrét munkahely, ahol szeretnék pár évet dolgozni, utána saját céget is szeretnék, stb... Nem is tudom, annyi mindent tudnék még ide írni de azt hiszem eddig is sokat írtam és örülhetek ha bárki elolvassa és válaszol rá, bár kérdésem már ezzel kapcsolatban nagyon nincs, az eredetin kívül. :D

2010. okt. 27. 01:34
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyébként meg lány vagyok, nem tudom ez írtam-e/számít-e.
2010. okt. 27. 01:35
 9/14 pelgrim ***** válasza:

A szeretetet nem említetted, pedig az a legjobb.

A szerelem, vagy akár a barátság lehet nagyon szép, de általában múlandó, és jobb esetben szeretet veszi át a szerepet. A szeretet mindent felülmúlhat, ha szabad utat adunk neki. Sem az egészség, sem a szerelem, sem a barátság, sem a szex, sem a család, vagy akár a legnagyobb siker bármely téren, nem képes az embert oly magasra emelni mint a szeretet. Végeredményben mindenki szeretetre vágyik, csak helytelenül mindenki mástól várja, megfeledkezve arról, hogy önmagunkban jelen van.


A szeretetnek semmi köze valaki máshoz, az ha szabadon árad belőlünk körülöttünk mindenkire jótékony hatással van. Ismert a „félelem szaga” mint fogalom, létezik olyasmi is amit a szeretet illatának nevezhetnénk. A szeretet illatát, ha szabadon engedjük körülöttünk mindenki észre veszi. A szeretet illata megóvhat bennünket sok kellemetlen dologtól, még tévelygő testvéreink rosszindulatától is, a szeretetnek van a legnagyobb gyógyító ereje, a szeretet élet a legteljesebb értelemben.

2010. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
a többség ezekre vágyik.én is!
2010. okt. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!