Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A punkok miért akarnak anarchiát?

A punkok miért akarnak anarchiát?

Figyelt kérdés
Szép eszme lenne ha az emberek nem lennének önzőek, irigyek. De szerintem lehetetlen lenne megvalósítani. Ráadásul a punkok káoszt, zavargást értenek az anarchia alatt.
2010. okt. 17. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem erre a Sex Pistols jó választ ad:


"don't know what I want but I know how to get it..."


Semmi tudatosság nincsen az anarchizmus mögött, egyszerűen arról van szó, hogy a punkok gyűlölik a besavanyodott, unalmas kispolgári társadalmat, és a képükbe akarnak vágni. De nem azzal a céllal, hogy ezzel valami jobb legyen, hanem azért, hogy ne az legyen, ami van. Ne a punkoktól, skinheadektől stb... várd a komoly megoldást a jelen égető problémáira :)

2010. okt. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyszer egy haverom mondta: a punk célja a céltalanság.

Szerintem találó. Miért akarnak anarchiát? Csak. Erre ez az egyetlen adekvát válasz.

2010. okt. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert a közvélemény bigott és bízik az államhatalomban holott az inkább kihasználja őket mint értük van!


Ezt próbálják bomlasztani..


Lázadás a rendszer ellen..



A punkokat tekintheted modernkori indiánoknak is!

2010. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

ezt embere válogatja..nem minden punk akar anarchiát.

vannak anarchisták, kommunisták, nácik..meg van aki b*szik mindenre csak iszik, fesztiválozik, elvan(mondjuk ez igaz talán az összesre, de ez sem feltétlenül igaz)

én így gondolom, nem vagyok punk.

és hogy pontosan a kérdésre válaszoljak..igazából nemtudom, nemlátok a fejükbe..soha nem fogom megérteni szerintem..ahogy a kommunistákat sem, a liberálisokat sem és Isten tudja mit nem fogok még..mindenki tartozik valami eszméhez(hazudik aki nem) meg ez is egyfajta divat egyes embereknél..

2010. okt. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

jah és polgárpukkasztás..

/előző/

2010. okt. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha egy embertől megkérded hogy ő anarcihista-e és azt feleli hogy igen..és megkérded hogy-miért?! és azt válaszolja hogy: Csak! akkor az egy divatmajom. Az anarchia nem káosz és zűrzavar.. Az anarchistáknak is vannak szabályaik, csak azokat nem egy ember szavazza meg, hanem egy közösség.És igen..valószínűleg lehetetlen lenne megvalósítani..Ja .és..nem mindegyik punk feltétlenül anarchista, és az anarchia alatt nem feltétlenül zavargást értenek.
2011. ápr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az anarchia lényege az, hogy a hatalom nem egy ember, hanem a közösség kezében van. Közösen döntenénk mindenben, megbeszélnénk a dolgokat és lehet, hogy sokkal eredményesebbek lennénk. Így talán kevesebb lenne a bűnözés mivel minden embernek lehetőséget adnánk a társadalomba való beilleszkedésre. Na meg nem mellesleg egy közösség jóval erősebb tud lenni, mint egyetlen ember. Ez lenne a lényeg
2014. jan. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!