Simon Petrikov kérdése:
Mitől volt annyira pozitív a kulturális jövőkép a 80-as évektől a 2000-es évekig, hogy gyakorlatilag szinte garantálta, hogy az akkori fiatalok csalódjanak a jelenben (ami akkor a jövő volt)?
Figyelt kérdés
Lehet látni a kultúrában, a médiában, hogy szinte már senki sem optimista a jelennel vagy a jövővel (akár közeli, akár távoli) kapcsolatban, például abban, hogy a filmekben szinte már csak teljesen, vagy legalább részben disztópikus jövőképek vannak, vagy abban, hogy szinte már alig vannak vidám/vidáman szórakoztató filmek, játékok, dalok, stb., és szerintem ez legalább rlszben annak tudható be, hogy a 80-as és a 2000-es évek között mennyire gyakori volt a pozitív jövőkép és mennyire ritka a negatív (gyakorlatilag az ellentéte a mostani helyzetnek). Miért volt ez?2023. szept. 8. 16:32
1/12 anonim válasza:
Ja, pláne a 90-es évek elején. Vicc ez a kérdés.
2/12 A kérdező kommentje:
A kilencvenes évekből számazik ez a könyv is, tiszta optivizmus: [link]
2023. szept. 8. 16:59
3/12 anonim válasza:
2: talán megélni kellene, nem olvasni róla.
4/12 anonim válasza:
Pont ugyanaz okán, mintha akárhány évtizedet mennél még vissza feltenni ugyanezt a kérdést. Mert a remény a legtöbb esetben pont arról szól, hogy az ember többet szeretne, mint ami a szürke hétköznapok során megadatik neki. Szóljon ez a remény a holnapról, a jövő évről vagy épp arról, hol fogunk tartani 20 év múlva.
Így aztán az ilyen pozitív remények gyakran végződnek csalódással, évszámtól függetlenül.
5/12 A kérdező kommentje:
Viszont ehhez képest viszont mégis jóval ritkább a társadalmi szintű pozitív jövőkép, mint korábban.
2023. szept. 8. 22:58
6/12 anonim válasza:
Elfogytak a "nagy" ideológiák - vagy inkább megbuktak. Ma már csak az van tényleg, hogy több Fanta. Ez meg, valljuk be, a világmegváltáshoz képest igen gyengusz.
7/12 anonim válasza:
"Lehet látni a kultúrában, a médiában, hogy szinte már senki sem optimista a jelennel vagy a jövővel (akár közeli, akár távoli) kapcsolatban"
Na vajon miért?!
8/12 anonim válasza:
A 80-as évek szocializmusa a biztos megélhetést jelentette, a kétezres évek a nyugateurópai jólét elérhetőségét feltételezte. Mára mindkettő évről évre távolabbra kerül.
9/12 anonim válasza:
Ez most komoly kérdés? Az akkori körülmények ezerszer jobbak és biztatók voltak mint ma. Nyilván sokkal általánosabb volt az optimizmus.
10/12 anonim válasza:
A 80-asok az ugyan már nem. Az már a vég kezdete volt. Akkor jelentette ki Kádár elvtárs, hogy most egy ideig nem emelünk az életszínvonalon. Csőstül jöttek az áremelések. Az egy más kérdés, hogy kinyitották a vállalkozások kapuit, és az ember saját maga kizsarolásával eljuthatott a trabantig meg a hétvégi telekig (ezek a munka hősei már nem élnek)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!