Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért használnak fültágítót?

Miért használnak fültágítót?

Figyelt kérdés

sziasztok, szerintem nagyon jól néz ki a fültágító, nekem legalábbis bejön. De nem tudom, hogy miért használják, gondolom ez is egy stílus és képvisel valamit. csak azt nem tudom hogy mit. igazából én is szeretnék, de nem azért mert most ez a divat. kíváncsi lennék rá, hogy mi a története és ha megtetszik az is csak akkor használnám én is.köszi

17L


2010. okt. 16. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

Szia, hogy mi értelme van, vagy miért használják, arról fogalmam sincs.

De szerintem ennél nagyobb hülyeség a világon nincs... Pontozz le nyugodtan, DE!:

- oké, most még tök jól néz ki egy darabig, divatos, trendi, de aztán megunod, kiveszed, és lesz egy 5 cm átmérőjű lyuk a fülcimpádban, amit utána már max. csak plasztikai műtéttel lehetne helyrehozni.

- elég hülyén néznél ki így kb. 5-10 év múlva egy állásinterjún, arról nem is beszélve, hogy keresztülsüvítene a szél a füleden

- jövőre (jobb esetben) érettségizel, szerinted mennyire lesz elragadtatva a vizsgabiztos, ha egy sajtospogácsányi fültágítóval kezded elmondani neki a Szigeti veszedelem összefoglalóját?

- szerintem később, ha megunod és kiveszed, bármi bajod lehet, mittudomén könnyebben elszakad az a vékony cimparész, ha mondjuk pl. röplabdázás közben fültövön talál a labda...

- a gyerkeidnek mit fogsz mondani, miért van egy bazinagy lyuk a füleden?


Szerintem gáz... Egy piercinget vagy egy tetoválást el tud rejteni az ember, ruhával vagy bármivel, de a fültágító... Nagyon csábos lennél vele az esküvői fotódon is...

2010. okt. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

tetoválás, piercing okés(előbbi nekem is van), de a fültágítótól egyszerűen hánynom kell, annyira undorító. főleg egy lánynak. hogy fog mutatni egy elegánsabb fülbevaló a szétszottyadt füleden?

egyetértek az elsővel. sok helyen ezt nagyon nem nézik jó szemmel, még ha nem is pogácsányi a lyuk. pl érettségi elnök, egyetemi vizsgáztatók. persze van olyan is, akit nem érdekel(és úgyis lesz, aki ízt írja, hogy neki van és még soha nem szóltak, soha nem volt hátránya), de én olyan vizsgáztatókat is ismerek, aki még a lakkozott körömért szól. most pl halasztok, addig dolgozok, mondtam a munkahelyemen, hogy van egy tetoválásom. azt mondták addig nem érdekli őkt, amíg nem látszik. és nem azért, mert a betegeket zavarja(kórházban vagyok ápló), hanem őt személyesen és ha az ő alkalmazottja leszek, akkor nem akarja meglátni. szóval még ezzel is vigyázni kell sajnos. nemhogy egy ronda lyukkal a füledben(akármilyen kicsi is), ami sok emberből vált ki negatív érzést. ráadásul nem hinném, hogy komoly jelkép-szerepe van.

2010. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
szia. köszi a választ,tudom, ez mind igaz. de nekem max 1 cm lenne, és úgy tudom, hogy az még visszahúzódik.
2010. okt. 16. 11:14
 4/14 anonim válasza:
100%
Nekemis van és csak 5milis, elmondom neked hogy volt már benne 8mm-es csak ki kellett vennem mert nembírta a szilikont. Az 5mm-eset ha kiveszem 3napra majdnem teljesen összefor és utána Sudocremmel kenem be még 1 kis heg se látszik ennyit erről. Amúgy a fáraóknál is volt régen, egyfajta "istenséget" jelképezett akinek volt azon tudták hogy mindenkinél feljebb való.
2010. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
az előző vagyok énis 1cmset akartam az elején de a végén rájöttem hogy az már nagyon nagy ha jól kinézőt szeretnél sztem 6-7milinél állj meg. És az még lazán visszahúzódik teljesen.
2010. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Nekem 5mm-es van és az még simán összehuzódik, este kivettem és reggelre már a lyuk nagyon kicsire összehuzodott, másnapra majdnem eltünt 1 hét mulva ott se volt.

Nekem azok a fültágítók tetszenek amik ilyen csiga alakú, azok ami ilyen nagy lyuk vagy nem is tudom azok gagyik.

2010. okt. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

utolsó vagyok

[link]

nekem olyan van mint az első sorban a második.

Szerintem jól néz ki:)

2010. okt. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
sziasztok! köszi a válaszokat. az is igaz, hogy sok embernek nem tetszik, de ezt is ki lehet venni a fülből. én szerintem pl egy szóbeli érettséginél nem a külsőt vizsgálják hanem a tudást, de egy állásinterjún azért nagyon más a helyzet, ott ez is fontos. köszi még egyszer a válaszokat:)
2010. okt. 16. 12:08
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Jolvan.

A régi időkben, az ősemberek az ellenség távoltartása és rituális tevékenységek miatt használtak tágitókat(ajak, fül) és testékszereket. Buddha is rendelkezik tágitóval, ha megnézed. A fül, a tudat tágitását jelképezi, és feltehetőleg ezért tágitótták ki a fülét.

Nekem is van fültágitóm, hasonló szemponból tetoválásom is. Mivel a tetoválást is azért művelték, hogy a bőrükön nyomot hagyjon valami, ezért a tetoválás maga, ahogy készül segithet leküzdeni a fájdalmat. Fiatal vagyok, csak ezekről én mind tanulok(iskola). Le lehet nézni, pontozni a piercingek, fültágitók, tetoválások miatt.Ezzel szeretnék foglalkozni énis, és nem tud érdekelni egyes begyöpösödött emberek véleménye, és az sem, hogy manapság sok kis divatp*csa divatból rakatja magát tele ilyenekkel.

17L

2010. okt. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszi az infót:) nekem tetkóm sajna nem lehet, mert túl fehér a bőröm és kidobná a festéket, stb. ezzel én is egyet értek,hogy nem divatból kell viselni a fültágítót. ez olyan kb mint a raszta haj. Az is a stílus kifejezőeszköze.
2010. okt. 16. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!