Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan kell elindítani olyan...

Hogyan kell elindítani olyan mozgalmat, amire fel is figyel a közvélemény, és ezáltal annyit nyom a latba, hogy az ezzel foglalkozó vezetés nem intézheti el egyetlen vállrándítással, és így elérheti a célját?

Figyelt kérdés
Konkrétan a vörösiszap-katasztrófával kapcsolatban gondolkoztam ezen. Gyűjtik a pénzeket, de arra, hogy rendbehozzák, kitakarítsák a károsultak ingatlanait, és visszaállítsák UGYANAZON A TERÜLETEN! az életet az eredeti kerékvágásba. Ez szép és jó, de az a SÚLYOSAN RÁKKELTŐ szennyzés úgy beleette magát ott MINDENBE, hogy AZT MÁR ONNAN ELTÁVOLÍTANI RENDESEN NEM LEHET! ITT AZ EGYETLEN JÁRHATÓ ÚT, HOGY ÚJ HELYEN ÉPÍTENEK AZ OTTANIAK EGY KÖZSÉGET.
2010. okt. 11. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés ez, mert az már vagy 30 éve nyitott tározó és nem halt ki Ajka sőt sokan dolgoztak a közvetlen közelében. Úgyhogy ha súlyosan rákkeltő lenne, akkor eddig is az lett volna, mert a szél eddig is vitte jobbra balra.

Szó nincs arról, hogy helyreállítanák a házakat ugyanazon a területen, teljesen új telkeket jelölnek ki, igaz ugyanazon településen, de felajánlottak lakásokat az ország számos pontján.

És amiről szó van, új telepek építése. Nagyon sok házat már most eldózeroltak.

Jó persze ezek tervek a kérdés az ki fizeti mindezt? Mert a régi telket eladni nem lehet, miből lesz pénz új házakra, telkekre.

2010. okt. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak nem mondják, hogy rákkeltő, és azt sem, hogy azon a területen több a tüdőrák-halálozás!

Az azbesztról is találtam olyan statisztikát, -a palagyári dolgozók, és hozzátartozóik kártérítési perei kapcsán készült,- amiben olyan csekélynek van kimutatva a rákos halálozás a palagyári munkások körében, hogy már-már azt lehet mondani, hogy nem rákkeltő az anyag.

Nyitott a tározó, mert így olcsó megoldani. Nem kell a porhintés, az egészség igazából mindig csak másodlagos kérdés! Állandóan megy a szöveg, hogy a veszélyes anyagok, valójában nem is olyan veszélyesek. Apám ismerte egy olyan ember özvegyét, aki a saját férjét ápolta, aki egy erősáramú technikus volt, és akire rárobbant egy transzformátor. A forró PCB leforrázta. Egy hónapig szenvedett, mire meghalt, DE! nem az égési sérülésekbe, mint, ahogy ezt is tálalták (azok már kezdtek gyógyulni), hanem a PCB erős toxikus hatása miatt. Statisztikát olyat állít össze az ember, amilyet akar, csak a szempontokat kell jól megválogatni, és egyiket a másikkal árnyalni.

2010. okt. 12. 10:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Most volt itt ismerős, orvos az ajkai kórházban, ott laknak a tározó mellett, ő mondta, hogy nincs nagy számú rákos megbetegedés a környéken sem Ajkán.

De ha lenne nyilván nem lakna ott egy orvos 2 gyerekkel a tározó mellett. Mert ő nem statisztikát olvas, hanem nap mint nap találkozik a környéken élő betegekkel.

Én bocs, de neki hiszek, mert hitelesnek tűnik számomra. Eleve, mert egy gondolkodó lény, aki nem lakna ott a tározó mellett 2 gyerekkel, ha veszélyes lenne.

De persze lehet pánikot kelteni, de nem sokan vevők rá, ahogy nézem.

2010. okt. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem pánikkeltésnek szántam, csak az

általános hozzáállás miatt gondoltam, hogy megint csak eltusolni próbálják a veszélyeket, hogy olcsóbban megússzák a dolgot. Én azért tuti nem költöznék oda, mert akkor sem hiszem, hogy az a bizonyos iszap olyan ártalmatlan.

2010. okt. 12. 23:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!