Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kedves honfitársaim! Van egy...

Töpörödötttörpördög kérdése:

Kedves honfitársaim! Van egy dolog ami már egy ideje foglalkoztat. Ez tényleg jó így?

Figyelt kérdés

Ugyebár van ez az erdő,erdő,erdő nevezetű gyermekdal. Nos, van benne egy részlet, mely így hangzik:"cukrot adnék annak a madárnak, dalolja ki nevét a babámnak"

De a cukor az mérgező a madarak számára. Tehát lényegében megmérgezi azt a madarat, aki ki meri mondani a szerelmének a nevét.

Mi van, ha egy gyerek ezáltal cukrot etet madarakkal?

Nem kellene ezt a zenét betiltani? Tehát

gyerekkorunk óta állatkínzásra sarkallnak minket azáltal, hogy ezt a zenét énekeltetik velünk? Vagy ha esetlegesen nem is állatkínzásról van szó, tényleg így kell bánni azzal, aki tudja a szerelmünk nevét?



2023. máj. 2. 11:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%
A kérdés témája fikció. Fikciót bizonygatni spekuláció. Spekulációt erőltetni masokra mentalis zavar.
2023. máj. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Tisztelt 11!

Én csak néhány egyszerű kérdést tettem fel egy elgondolkodtató dologgal kapcsolatosan, nem erőltettem rá senmmit senkire.

2023. máj. 2. 17:13
 13/17 anonim ***** válasza:
Érzelmi károkat okozol.
2023. máj. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Valószínű jelképesen érti a cukrot. Az édes íz régóta a kedvesség a kedveskedes, jutalmazás szimbóluma. Így kell ezt érteni.
2023. máj. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
95%
A madarak egy jelentos resze - ha csak teheti - taplalkozik kulonfele gyumolcsokkel, bogyokkal, amiknek altalaban magas a cukortartalma. Tehat nem igaz az, hogy a cukor mergezo a madarak szamara.
2023. máj. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kedves kis 13!

Teljes szívemből sajnálom, de ezt már nem tudtam magamban tartani. Én csak segíteni akarok a madarakon.


Édes kis 14!

Meglehetősen lehetséges, hogy valószínű az, hogy talán igazad van. Csakhogy egy kisgyerek valószínűleg materiális értelemben fogja a cukrot értelmezni, még ebben a kontextusban is, és hát ugyebár valószínűleg gyermekek éneklik többnyire eme éneket.


Aranyos kis 15!

Persze, mondasz valamit, csak az a baj, hogy olyasvalamit, mellyel kénytelen vagyok nem egyetérteni. Merthogy balgaság volna összekeverni a természetes eredetű cukrot, a mesterségessel. Utolsó mondatod nem igaz, akkor lenne az, ha azt írtad volna, hogy az nem igaz, hogy a természetes eredetű cukor mérgező. Mivel a mesterségest, azt úgy fejlesztették ki, hogy az emberre ne legyen mérgező, igaz így is elég veszélyes, de annyira semmi esetre sem, mint a madarakra. És hát ugyebár mivel a mesterségesen előállított cukor akár több százszor is édesebb lehet, valószínűleg a gyerekek körében közkedveltebb, ezáltal akarva- akaratlanul előbb fog eszükbe jutni eme szituációban.

2023. máj. 3. 09:18
 17/17 anonim ***** válasza:
Van, ahol már úgy éneklik, hogy magvat adnék annak a madárnak...
2023. máj. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!