Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lehet igaz ebből a babonából?

Mi lehet igaz ebből a babonából?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha 13an ülnek egy asztalnál,aki legelsőnek áll fel,meghal.

13-an leszünk a tanárral együtt egy egyetemi órán,és körül ülünk egy asztalt.

Nem vagyok babonás,de kicsit beféltem:S:D


2010. okt. 9. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Van egy rossz hírem. Mindenki meghal,aki körülüli az asztalt. Csak azt nem lehet tudni,hogy mikor! Miért lett újra ilyen divat hinni a babonákban?
2010. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy babona.
2010. okt. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon igazad van!:D

Pont ma láttam egy filmet(Poirot:))és abban volt ez.Lehet marhaság,és nem vagyok babonás,de valahogy megijjedtem ettől.

2010. okt. 9. 19:18
 4/7 anonim válasza:
Mindenki meghal egyszer. :-)
2010. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Egyébként tudtommal ez a babona a Bibliából "ered", pontosabban az utolsó vacsorával áll kapcsolatban, ott 13-an ültek az asztalnál, Jézus és a 12 apostol. Júdás lelépett, hogy elárulja Jézust, majd a bűntudattól öngyilkos lett (felakasztotta magát), mikor rájött, hogy az árulásának mekkora a súlya (ő eredetileg állítólag csak annyit akart, hogy Jézus kapjon egy kis ejnye-bejnyét, nem azt, hogy megöljék), és Jézus is meghalt, keresztre feszítették ugye, de Júdás távozott előbb az élők sorából.
2010. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézd, ha ettől megijedsz, akkor vess keresztet akkor is, amikor leülsz az asztalhoz, meg akkor is, amikor felállsz, és máris nyugodt lehetsz. Vagy, ami még jobb, rajzolhatsz védő pentagrammát is az asztalra, és minden csúcsában meggyújthatsz egy zöld gyertyát. Garantált hatás! :D
2010. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne légy babonás, az balszerencsét hoz!
2010. okt. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!