Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az alap, amit egy magyar...

Mi az alap, amit egy magyar embernek mindenképp tudnia kell?

Figyelt kérdés
Mi az alap, amit egy magyar embernek mindenképp tudnia kell vallástól, politikai nézettől és mindentől függetlenül? Történelemből, magyarból és egyéb témákból mi az alap, és mi elnézhető, ha nem tudja az illető?

2023. jan. 14. 03:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Egyszer az utcán tettek fel kérdéseket magyaroknak azok közül, amiket tudni kell azoknak, akik magyar állampolgárságot szeretnének. A végeredményt sejtheted. Szóval az lenne a minimum.
2023. jan. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Ami az általános iskolás és középiskolai tankönyvekben szerepel, azok ismeretei elvárhatóak.
2023. jan. 14. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Nincs ilyen. Különbözőek vagyunk, különböző háttérből jövünk. Régen sok ember még írni-olvasni sem tudott, mégis értékes emberek voltak. Érdekes az előző válasz: mindent, ami a tankönyvekben le van írva még akkor sem tudtam, amikor iskolába jártam, nemhogy azóta szinten tartsam.
2023. jan. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Írni, olvasni, általános iskolás matek. Történelemből ilklene tudni, hogy mik történtek a következő napokon:

Augusztus 20

Október 6

Október 23

Március 15

Június 4

2023. jan. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
A magyar nyelv
2023. jan. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 jácint78 ***** válasza:
100%
F44 én is kiváncsi vagyok a véleményekre
2023. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
88%
Helyes írni, néha látom ahogyan ír pár ember, hát szörnyű.
2023. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Hát lassan az is csoda ha vki olvasni tud,szval nem túl magasak az elvárások...
2023. jan. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Írás-olvasás-szövegértés a legfontosabb mert a kommunikáció alapjai ezek és sok múlik azon a későbbiekben hogy mennyire leszel sikeres.


Történelemből célszerű lenne tudni az utolsó 100 év globális történelmét nagyjából, annak érdekében hogy tudjad hogy miért vannak úgy a dolgok ahogy. Természetesen ezt nehéz politika mentesen kivitelezni.

Viszont nem hiszem hogy mezopotámia politikájára bárki is emlékszik miután megtanulja.


Irodalom... nehéz kérdés. Őszintén én nem tartom Petőfi korszakait fontos dolognak és a legtöbb ember el is felejti ezeket (köztük én is mert nem jön fel szinte soha)


Kémia, fizika, bioszból célszerű tudni azokat amik az alapok, egyrészt hogy ne kutyulj össze random vegyszereket és amikor egy orvossal beszélsz kb tudd milyen szerved mit is csinál. De megint csak nem biztos hogy elektronpályákat egy átlag embernek tudnia kéne, vagy hogy a sejtjeidnek milyen részei vannak.


Informatikában word/excel elég alapnak kéne lennie általános szinten.

2023. jan. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

#9: "Informatikában word/excel elég alapnak kéne lennie általános szinten."


Ne már. Ez alapján a fél országtól meg kellene vonni az állampolgárságot. Ha az Excel-t nézzük akkor tőlem is.

2023. jan. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!