Mit jelent az, hogy tedd vagy ne tedd, de ne próbáld?
Ha hiszel abban, hogy az adott dolgot végre tudod hajtani, akkor csináld, teljes beleadással, abban a biztos tudatban, hogy sikerül. Ha nem hiszel, akkor az számodra akadály lesz. Mikor azt mondod, hogy „megpróbálom”, abban egy kicsit benne van az is, hogy kétkedsz abban, hogy sikerül, ezért nem is adsz bele annyit, nem teljes erőfeszítéssel állsz az adott dologhoz, és lehet pont annyit „spórolsz” le belőle, ami a sikerességhez kell.
A „megpróbálom” utáni sikertelenséget úgy fogod felfogni, hogy „megpróbáltam, nem sikerült”. Ha viszont úgy állsz neki valaminek, hogy sikerülni fog, „meg fogom csinálni”, akkor az első kudarcot, sikertelenséget csak lépcsőfoknak fogod tartani, amit majd követ a második, harmadik, sokadik erőfeszítésed, ami végül mégis sikerre visz.
~ ~ ~
Persze ahogy sok mondásnak van fonákja, úgy ennek is. Nem mindegy, hogy mi a kitűzött cél, hogy objektíve rendelkezel-e azokkal a képességekkel, megvan-e az a lehetőség, ami a cél eléréséhez szükséges. Van az, amikor a célkitűzést meg kell kérdőjelezni. Ha huszadszor ugrasz neki valaminek ugyanúgy, akkor balgaság lenne abban reménykedni, hogy ha ugyanúgy csináltad tizenkilencszer és nem sikerült, akkor majd huszadszorra sikerülni fog. Ilyenkor be kell látni, hogy vagy máshogy, vagy mást kell csinálni.
Egyszerű és hülye példa.
Vagy fürdesz vagy nem. De olyan nincs, hogy csak "fürdögélsz". Magadon hagyod a zoknit, félig mész bele a kádba. Ha fürdesz akkor fürdesz. Meztelenül, vízzel, tusfürdővel. Ha nem fürdesz bele sem kezdesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!