Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért pont ezt szokták olyan...

Miért pont ezt szokták olyan gyakran elgépelni, helytelenül írni?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem itt az oldalon, hogy elég gyakori helyesírási hiba, elírás, félre gépelés...hogy az "sz" helyett "ssz"-t írnak. Leginkább ha a szó végén van az "sz" betű, de a szó közepén is előfordul.

Természetesen most olyanokat figyelembe véve csak, amik egyébként tökéletes helyesírással, írásképpel vannak írva.


2022. nov. 9. 05:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondanál példát, hogy jobban megértsük?

Mert nekem például az tűnt fel, hogy manapság legtöbbször az igét és az igekötőt külön írják, ellenben ha közte van egy toldalék szó, azzal az igekötőt egybe írják.

2022. nov. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2022. nov. 9. 08:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezt szokták a leggyakrabban elrontani, hanem az igekötős igék helyesírását. Az annyira rohadt bonyolult, hogy az emberek zöme nem éri fel ésszel. Most újabban van itt egy idióta, aki az általad említett hibát véti, de azt mindet ő csinálja, bár már láttam, hogy más is kezdi átvenni, lehet azt hiszi a nyomorult agyú, hogy azt úgy kell. :D Istenem, de szánalmas.
2022. nov. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pedig az elgépelés és a helytelenül írás 2 külön dolog. Nekem kiváló, közel tökéletes a helyesírásom, de mivel gyorsan gépelek és nem mindig olvasom át, amit írok, előfordulnak benne elgépelési hibák. Az, hogy valaki konzekvensen rosszul ír le valamit, pl. lessz, mondassz...az primitívség és nem pedig elgépelés.
2022. nov. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a helytelen írás és az elgépelés nagyon nem egy. Csak mivel nem tudom melyik miatt írja így, azért soroltam a lehetőségeket.


Akkor azt mondod, ezt mindet egy ember írja, amit így látok írni? Mert már évek óta látom időnként.

2022. nov. 9. 14:21
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem is leggyakoribb helyesírási hibának vagy bárminek mondanám. Hisz a leggyakoribb az amit te írsz, meg az -e kérdőszócska megfelelő helyének megtalálása.


Épp ez az. Hogy ez a "s" duplázása talán pont azért feltűnő annyira, mert még csak megszokott helyesírási hibának sem lehet betudni.

2022. nov. 9. 14:25
 7/9 A kérdező kommentje:

Na itt van ismét egy duplázós. A 9-es válaszban. És, legalábbis a stílus alapján, nem tűnik ugyanannak a személynek.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__heteroszexualita..

2022. nov. 10. 19:45
 8/9 A kérdező kommentje:

Itt egy megint. A 17-es. Neki látható a neve, tehát biztos más mint az eddig linkeltek:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__heteroszexualita..

2022. nov. 13. 20:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem helyesírási hiba ez náluk, nem elgépelés. Sokan nem tudnak helyesen írni.
2022. nov. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!