Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen gyakran gondolsz az...

Milyen gyakran gondolsz az öngyilkoságra?

Figyelt kérdés
arra hogy ez már nem mehet így tovább,vége kellene már legyen az egésznek.
2010. szept. 24. 10:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Csak amikor ilyen kérdéseket olvasok.
2010. szept. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Soha. Az élet szép és főleg megismételhetetlen. Bár vannak, akik mást állítanak és nem hiszek benne.
2010. szept. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Sosenemis!
2010. szept. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Kétnaponta.
2010. szept. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
A kérdés olvasása közben elgondolkodtam rajta. Mármint nem a sajátomon.
2010. szept. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Mikor tini voltam, minden nap. Azota egyszer sem igazan. Ha gondolok is ra, hogy meg akarok halni, az 1 masodperc es nem komolyan gondolom, de az is kb. 1-szer van evente, ha vmiert lenullazodik az onbizalmam. Az ongyilkos hajlamu orok pesszimista, onsajnalo es onzo (mindig sajat magaval van elfoglalva, senki sem erdekli igazan), tehat ha valaki megszabadul ezektol a tulajdonsagaitol, maris nem gondol az ongyilkossagra, mert meglatja az elete ertelmet.
2010. szept. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Régen sokat gondoltam rá,de ma már olyan elfoglalt vagyok,hogy nincs időm ilyenekre,amikor meg pihenek,nem ezzel szoktam foglalkozni,hanem jobb dolgokkal.De már nem is akarok öngyilkos lenni,még csak az kéne!
2010. szept. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az öngyilkos gondolatok hátterében depresszió, pánikbetegség és stressz is állhat. Az csak úgy a semmiből nem jön elő. A megoldatlannak hitt problémák, a kilátástalanság érzése a túlhajszolt elme, a mindenáron győzni akarok, okozza ezeket a lelki betegségeket. És amikor túlfeszül a húr, az idegek olyan magas frekvencián táncolnak, hogy mi más jutna az ember eszébe mint az öngyilkosság. Nem az jut eszébe, hogy lassítani kellene, vagy várjak még a megoldással, hanem véget vetek az életemnek. Egyszerre csak egy dologgal szabad foglalkozni, és nem több tízzel egyszerre. Ez egy vészjelzés a léleknek, és az első öngyilkossági gondolatkor jusson eszünkben, túl vagyunk terhelve, többet nem bírunk el. És itt kell leállni, és változtatni saját magunkon.
2010. szept. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
11:03: a depresszio es panikbetegseg is mind attol van, hogy vki tulsagosan befele fordul, ugymond tul sokat foglalkozik magaval, a sajat gondolataival, es amint kifele tud nezni es realisan reflektalni a kulvilagra, megszunik a depresszio vagy egyeb baj. Van, akinek ez csak pszichologussal megy, van, aki pedig kepes maga eletszemleletet valtani es ezaltal meggyogyulni.
2010. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

11:09: Nem osztom álláspontodat. Személyes példámból kifolyólag sem. Szoc. fóbiás vagyok, néha depresszióval.


Viszont akik közel állnak hozzám, barátok, ismerősök, pont mindig azt mondják, hogy túlságosan önzetlen vagyok.


Nagy az empátiás készségem, megértek másokat, sokat segítek másokon, néha még akkor is amikor nem kéne. Magammal nem foglalkozok túl sokat, nem sajnálom magamat, és még soha nem gondoltam arra, hogy nekem mennyire rossz.


Ha látom, hogy valaki szenved az életkörülményei, vagy történések, vagy egyebek miatt, és nem tudok neki segíteni, depressziós leszek. Valószínűleg pont ez az egyik baj, hogy túlságosan is figyelemmel vagyok másokra. Önzőbbnek kéne lennem, de képtelen vagyok rá.

Üzleti életben is azért nem tudok érvényesülni, mert képtelen vagyok arra, hogy ne legyek őszinte, vagy arra, hogy átverjek másokat.


Kérdésre válaszolva:

Nem akarok öngyilkos lenni, viszont néha felmerül bennem, hogy valahogy nem ide való vagyok, nem kéne itt lennem.

2010. szept. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!