Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ciki olvasni, és nem feltétlen...

Ciki olvasni, és nem feltétlenül úgy beszélni, hogy minden második szavam a szaporodásra utal? Hol élünk mi?!

Figyelt kérdés

Tegnapi testnevelés órán nem tornáztam,kivittem könyvemet az udvarra,mondom olvasok kicsit.(nem tankönyvet,egy jóféle regényt!) erre odajön vagy 10 bámészkodó,fiúk-lányok vegyesen,és néznek mint aki nem látott még fehér embert!Mondogatják,hogy miért olvasok,nem kötelező,meg ők soha nem olvasnak. Rendben hogy szakiskola,ahova járok,de ez?! Ez a mai fiatalság? én vagyok az öreg, begyepesedett asszonka odabenn,mert odafigyelek órán,és mivel elég közösségi oktatóink vannak,mielőtt diktálna,kérdez,én pedig megszoktam,hogy válaszolok.van ugyan más is,de jobbára csak én vagyok aktív.Erre kijelentik,hogy okoskodó vagyok. Meg minek írom le az anyagot!

Más körülmények közt élek,meg kell hagyni,nekem nem tolja anyuci az fenekem alá a jólétet,párommal élek.Ebből kifolyólag nem büfés kaját veszek,hanem gyakran otthonról hozom,és ebbe is belekötnek. Ebben az iskolában most váltottam szakot,az előző osztály még ennél is gázabb volt,ők szidták a tanáraink felmenőit nyilvánosan,szemtől szembe. idézem: "jajj tanárnő haggyon már minket a ku**a annyát!"

De én már ezek közt vénasszonynak vagyok titulálva!

A diákok 60%-a otthagyja ezt a sulit amint 18 lesz,és csupasz s.eggre mennek ki a világba-drogot árulni,ku*válkodni. nem egy ilyet ismerek személyesen.

Most én vagyok a hülye? Vagy legyek én is olyan mint ők,hogy be tudjak illeszkedni? Én nem adom le önmagam,de így megmaradni sem lehet ebben az osztályban!

17L


2010. szept. 24. 06:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem altalanosban vegig ilyen osztalyom volt. Azert szoltak meg, mert tudtam a valaszt, jelentkeztem, oket semmi nem erdekelte, en voltam allandoan a celtablajuk, de tudod, hogy mi tortent? Eltelt majdnem 10 ev miota szetmentunk es sokan odajottek hozzam es azt mondtak "te tetted jol, hogy tanultal!", "igazad volt". A tobbseguk gyorsetteremben dolgozik, a fiuk kozul sokan drogoznak, aki normalisabb az butorszallito. A lanyok kozul a tobbseg szakmat sem szerzett. Nem nezem le ezeket az embereket, ezeket a szakmakat, de ok is tudjak, hogy lehettek volna tobbek, ok maguk mondtak nekem. Ezzel azt akarom mondani, hogy az elet teged fog igazolni es annyit fog mindenki visszakapni az elettol, amennyi munkat belefektet, ugyanis tisztesseg ember ha nem is egybol, de elobb-utobb egyrol a kettore jut, aki meg buta es lusta, az sehova sem jut! Ne torodj veluk, ne hagyd, hogy magukkal rantsanak, ott is volt olyan, aki tudott volna tobbet, de nem akart kilogni a sorbol es munkaja sincs, mivel nincs semmilyen vegzettsege. Sok kitartast kivanok. Meg fogja hozni a faradtsagod a gyumolcset. Az a lenyeg, hogy a paroddal jol meg legyetek, van, aki szeret teged, igy a tobbivel ne torodj.
2010. szept. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én örülök, hogy vannak még ilyen emberek, mint te. Ma nagy divat az, hogy hülye legyél, ez a legfőbb irányzat, mert ha van pénzed, ha jól nézel ki és bármit bevállalsz, akkor ígyis-úgyis jutsz valamire - dolgozhatsz apuka vállalatában, könnyen jutsz álláshoz egy lányokat kedvelő főnöknél...

Sajnos ez így megy, de én többre tartalak téged és a hozzád hasonlóakat, mint sok, ma sikeres embert, akik egyébként olyan műveletlenek és szocializálatlanak, hogy 10 percet nem tudok velük beszélgetni.


Az olvasáshoz még egy dolgot hozzá fűzök: egyszer az egyik szomszéd lánnyal jöttem haza a suliból, azóta ő is sikeresen elzüllött. Meséltem neki, hogy épp most láttam egy jó filmet, ami egyébként könyvben jobban tetszett, mire ő meglepetten, kikerekedő szemekkel képest rám: " De szar, hát én sosem olvasok, utálok minden könyvet."

És mindezt BÜSZKÉN mondta.


Szóval, ne add fel, csak azért, mert hülyékkel vagy körülvéve, fogsz még velük találkozni rendesen. Tudom, hogy nehéz egy ilyen közösségben élni, de az életért sokat ki kell bírni:) Én sok sikert kívánok neked:)


18/L

2010. szept. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En amugy azt nem ertettem soha, hogy rengeteg fiatal volt regebben (nem tudom, hogy ma is igy van-e), akik allandoan szenvedtek a kotelezo olvasmanyokkal, de a Harry Pottert kiolvastak 2 nap alatt, pedig az rengeteg oldal. Ezt sosem ertettem foleg, mert en nem tudtam volna elolvasni a Harry Pottert (kb. 4-szer annyi oldal), a kotelezoket meg elveztem.
2010. szept. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már a kérdésért is szimpatikus vagy! De jó, hogy vannak még ilyen lányok, mint Te! Maradj is ilyen, oké? :)
2010. szept. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8.20! Bárcsak minden 18 éves így gondolkodna, mint Te!
2010. szept. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

alapvetően nem vagyok én sem egy szent,nem is tartom magam strébernek. viszont simán eldumálok a tanárokkal szünetbe,bármikor. Az egyikkel nagyon összehaverkodtam,középkorú nő,ő vitt tavaly versenyre:)

én is tudok bunkó lenni,baráti társaságban ill. itthon káromkodom én is,de nem olyanokkal akiket nem ismerek igazán vagy nem ártott semmit! poénosan persze csak.


azt azért megvallom,hogy kötelező olvasmányokból csak a két lotti,tüskevár és a pál utcai fiúk volt amit élvezettel olvastam,én is szeretem a harry pottert,manapság a fürdőben olvasom... :)


én tényleg,nem a bunkósággal van a bajom igazából,hanem hogy két értelmes mondatot nem tudnak szólni(tisztelet a kivételnek)!

Érdekesmód pedig a roma származásúak azok akikkel jól lehet odabenn dumálni. (ma pl kisegítettem egyiküket,mert nem tanult dogára :P)


nagyon bosszantó a helyzet. de végülis unalmas lenne az élet ha ugyanolyanok lennénk.

2010. szept. 24. 15:08
 7/7 anonim ***** válasza:
17 éves vagy ezt már kibírod, utána megszabadulsz tőlük és a saját "fajtáddal" barátkozhatsz. Én is utáltam a középiskolát, az "osztály-programokban" sem vettem részt soha és senki nem értette, pedig szerintem csak azért, mert beosztottak 35 másik emberkéhez, akiket konkrétan utálok és semmi közös nincs bennünk, azért nem kell jóban lenni velük.. na mindegy, leérettségizel és akkor nem kell egész nap őket nézni.
2010. szept. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!