Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Inkább Olaszország vagy...

Inkább Olaszország vagy Portugália jobb kiköltözésre?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki belém kötne, nem a gyakorin kapott válaszok alapján fogok költözni, csak egy kis segítség kéne. Nagyon sokat olvastam és informálódtam már mindegyikről és nyilván mindegyiknél van pro és contra érv is és nem nagyon tudom eldönteni, hogy összességében melyik a jobb... Szerintetek? Ti melyiket választanátok?

2022. aug. 7. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Portugália és Dél-Olaszország ugyanolyan putri, mint mi. Tehát oda lényegében csak akkor éri meg költözni, ha pénzes nyugdíjasként mész vidékre. A táj csodás, a klíma kellemes, a tenger/óceán fantasztikus. A konyháról pedig csak áradozni lehet. Az ingatlanárak pedig padlón a nyugathoz képest.


Ha dolgozni akarsz, akkor Észak-Olaszország jöhet szóba, de ezerszer jobb helyek vannak ennél a két országnál munka és életminőséget tekintve.

2022. aug. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Melyik ország nyelvét beszéled?

Melyik ország kultúrája szimpatikusabb?

Melyik ország mentalitása áll közelebb hozzád?


Olaszországban éltem pár évet, arról szívesen mesélek, Portugáliában csak pár hetet töltöttem, de nagyon élveztem az ottlétemet.

2022. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Csak olaszban jártam még. Hát nekem annyira nem lopták be magukat a szívembe. De szerintem tényleg igazítsd a nyelvtudásodhoz a döntést. vagy beszélsz olaszul és portugálul is ?
2022. aug. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasonló a kettő. Mindkettő imádnivalóan lusta nép, ami nem is csoda, mivel (észak-olaszország kivételével) a fűtéssel nem kell foglalkozni, a kertben megterem a narancs, szóval bőven elég, ha a családban egy ember dolgozik.
2022. aug. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Olaszország! Ha dolgozni mennél észak, ha tehetősebb vagy, nem függsz a munkahelytől(értsd.: távmunka), akkor dél. Délen nem nagyon fűtenek télen, olcsó a gyümölcs és a zöldség, fantasztikus a táj.
2022. aug. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!