Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezek szerint én egy sznob vagyok?

Ezek szerint én egy sznob vagyok?

Figyelt kérdés

nem nézek tv-t. a minap olvastam a neten, hogy ez már sznobizmus, és milyen szánalmas.

egyáltalán nem érzem magam sznobnak, csak nem köt le a sok hülye győzike, meg a fene tudja milyen agyromboló műsor. ami igazán érdekel, azt meg tudom nézni vagy neten, vagy letöltöm valahonnan.


vannak, akik rám süti, hogy divatból csinálom, közben odavetik még azt is, hogy ők képtelen lennének TV nélkül élni. én meg képtelen vagyok megérteni, hogy ez nekik miért létszükséglet.

mi a véleményetek erről?


2010. szept. 22. 10:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
nekem sincs tévém mert nem kell... filmeket leszedem ha van valami jó, hírekre ott a net, más nem érdekel.
2010. szept. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:

A sznobizmus nem abból jön le, hogy mit csinálsz, hanem inkább a viselkedésből, hozzáállásból, stb.. Tehát abból, hogy nem tv-zel mi még nem tudjuk megállapítani, hogy sznob-e vagy. :)


A Sznobriadó c. South Park részben jól bemutatják h mi a sznobizmus:

[link]

2010. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

oké. mondjuk néha szoktam mondani ismerőseimnek, mikor valami tv műsorról beszélnek, és engem is próbálnak bevonni, hogy bocs, én nem nézek tv-t. aztán kérdezgetik, hogy miért, de amikor megpróbálom elmagyarázni, akkor képtelen megérteni, mert ők még soha nem éltek így, max ha sátoroztak valahol pár napig.

de én már több mint 2 éve nem nézem, max ha ismerősnél be van kapcsolva, akkor néha odasandítok, és megállapítom, hogy semmi jóból nem maradok ki :)


annyira édes, mikor felhívnak a UPC-től, hogy de fizessek elő az új csomagra, mert csak ilyen meg olyan olcsó, és van benne 10 csatorna.

mondom a kedves hölgynek, hogy nincs még tv készülékem se, hol nézzem? erre elkezdni ajánlgatni, hogy van most a teszkóban akciós tv... na mondom, ilyen nincs....

2010. szept. 22. 12:40
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sokkal jobb a közérzetem, ha nem nézek tévét, annyira irritál az a sok hülyeség. Esténként olvasni szoktam, a hírekről a neten szerzek tudomást. Talán különcnek számítok, de engem nem is érdekelnek a mindennapi kis csipp-csupp dolgok. Filozófiai és művészettörténeti könyveket szoktam kivenni a könyvtárból.

Én nem szoktam erről beszélni senkinek, mert tapasztalatom szerint 'furcsán' néznek rám, ha nem is pont sznobnak minősítenek.

Élj úgy, ahogy neked jó.

33/N

2010. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A sznob angol eredetű szó, melyet hagyományosan William Makepeace Thackeray-nek tulajdonítanak, aki a Book of Snobs (A sznobok könyve) című írásában használta először a negatív kifejezést. Eredetileg a „sine nobilitate” azaz „nemességgel nem rendelkező” kifejezés volt a „sznob” szó alapja. Tehát átvitt értelemben az olyan embereket illetnek e szóval, akik ugyan nem „nemesek” vagy tagjai valamely elit körnek, de mégis rájuk jellemző attitűd felvételével olyannak akarnak tűnni, mintha oda tartoznának.


Sznob az a személy, aki annak a felfogásnak él, miszerint néhány ember belülről fakadóan alsórendűbb nála, valamely olyan vélt vagy valós indoknál fogva, mint vagyon, pozíció, származás, végzettség, intellektus stb. Gyakran a „sznobság” formája tükrözi az egyén társadalmi és gazdasági hátterét. Jó példa erre az úgynevezett „gazdag sznob” típusa, aki abban a szerepben tetszeleg, hogy gazdagsága felsőbbrendűvé tette, vagy felsőbbrendűsége gazdaggá tette.


Azonban a sznobságot valaki magára is öltheti, mintegy beleélve magát abba, hogy ő is egy bizonyos csoportba tartozik. Ez a fajta sznob ember olyan stílusjegyeket, világnézetet, életstílust vesz fel, ahova valójában még nem tartozik, és talán soha nem is fog. Ilyen az álintellektuális, vagy az álgazdag ember.


A Magyar Kislexikon meghatározása szerint: „Az előkelőket vagy a szellemi élet kiválóságait majmoló, hozzájuk dörgölőző személy”.


Én ebben nem találtam a tévé nézésre vonatkozó kikötést....

2010. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 hollófernyiges ***** válasza:
73%
Pedig belefér. 'Én nem nézek tévét mert abban csupa szenny és mónikasó van és aki nézi az igénytelen lelki szegény' Amivel persze nem azt mondom hogy a kérdező ilyen, vagy általában a tévénemnézők ilyenek, de valószínűleg van közöttük ilyen is (mindenütt vannak, miért pont ott nem)
2010. szept. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem mások véleménye alapján döntötted el.
2010. szept. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ot eve ajandekoztam el az utolso tv-met. Sznobsagbol.

Akkor meg ugy gondoltam, egyszeru vedelmi mechanizmus a belole arado szeny ellen, de mostmar tudom, sznobsagbol tettem, mert lenezem azokat akik onkent nyelik a szemetet. :)

2010. szept. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nálunk nem abból áll a tévézés, hogy a két kereskedelmi csatornát nézzük, mert nincs más, ott van még 50 más csatorna is, amiken jobbnál jobb ismeretterjesztő filmek vannak a természetről, a tudományokról, utazásról, az életről stb. műsorok mennek. Mindig azt mondom mindenből lehet tanulni, és a tévé igenis értéket közvetít, és segíti például a tanulást, a műveltséget csak olyan műsorokat kell nézni ami ezeket nyújtja. nem vagy sznob, csak a tévézést nem a Maunika show-al kell azonosítani.
2010. szept. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

jó, hát persze, amikor még volt tv-nk és pénzünk arra, hogy normális csatornákra is előfizessünk, sokat néztem az NG-t spektrumot, discoveryt.

szerencsére az ismeretterjesztő és természetfilmek nagy része letölthető.

nem, nekem nem feltétlenül egyenlő a tv nézés a mónikával meg a fene tudja milyen valóságsóval, meg a barátok közttel, csak sajnos az átlag tv néző azt nézi.

2010. szept. 23. 00:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!