Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Úgy érzem, a legjobb barátnőm...

Úgy érzem, a legjobb barátnőm nem teljesen őszinte velem. Szeretnék vele erről beszélni, de hogyan?

Figyelt kérdés

Hazudozni soha nem szokott, viszont titkol előlem dolgokat. Ha látom, hogy valami gondja van és megkérdezem hogy mi az, sose vallja be, mindig letagadja, pedig annyiszor mondtam már neki, hogy velem bármit megoszthat, szívesen segítek, ha tudok. Volt hogy aggódtam, mert nem jött fel msnre a megbeszélt időpontban, és a húgától kellett megtudnom, hogy már pár napja valami gondja volt. Tudom hogy mindenkinek a magánügye, hogy kivel beszéli meg a problémáit, de rosszul esik, hogy én mindent megosztok vele és ő mindig igyekszik nekem tanácsokat adni, ő pedig magában tartogatja a dolgait, pedig segíteni szeretnék neki, vagy legalább megvigasztalni ha szomorú. Hogyan tudnám ezt vele megértetni anélkül, hogy megbántanám?

Mindketen 20 éves lányok vagyunk.


2010. szept. 21. 07:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne felejtsd el, hogy nem mindenki egyforma, van, aki zárkózottabb természetü. Az, hogy van, amit nem mond el, csak annyit jelent, hogy nem tud a dologról beszélni, mert még túl nagy érzelmi megterhelés lenne. Hagyd békén ezzel, és ha kicsit jobban elrendezi magában, akkor majd valószinüleg elmondja, hogy mi is bántja.

A bizalom nem olyan, hogy ha te minden apróságról is besamolsz, akkor neki is KELL, ezt mindenkinek saját magának kell éreznie.

2010. szept. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, de engem az zavar, hogy amikor megkérdezem tőle, hogy mi a baj, meg történt-e valami, mindig azt mondja, hogy nincs semmi, pedig látom rajta, hogy ez nem igaz. Nem értem, miért nem lehet azt mondani, hogy ne haragudj, de erről most nem szeretnék beszélni. Sokkal kevésbé lenne bántó, mint az, hogy nem őszinte.
2010. szept. 21. 07:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy attól tart, hogy ha ezt mondaná, akkor még jobban próbálnád kikérdezni - vagy egyszerüen még ennyire sem bir megnyilni - nem hogy nem AKAR, hanem nem TUD.


Szerintem mondd meg neki, hogy látod rajta, hoyg komolyabb gondja van, nem akarod eröltetni, hogy beszéljen róla, de ha úgy érzni, hogy segiteségre van szüksége, szivesen rendelkezésére állsz. (Ezzel jelzed, hogy tudsz arról, hogy valami nincs rendben, de nem akarsz erövel beavatkozni, viszont segiteni szeretnél.)


Egy ismerösöm akkor volt ilyen, amikor megtudta, hogy esetleg rákos lehet, és csak miután az alaposabb kivizsgálás után biztos lett, hogy nem, akkor tudod róla elöször beszélni, addig még azt sem akarta elismerni, hogy valami nem stimmel. Persze ez nem azt jelenti, hogy a barátnödnek is ez a baja, csak egy példa, hogy milyen lelki teher lehet a háttérben.

2010. szept. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha én lennék a barátnőd tuti hogy rohadt idegesítőnek találnálak.. Sok barátomtól pont emiatt távolodtam el. Nem mindenkinek van szüksége rá hogy megbeszélje a dolgait másokkal. Nekem pl. egyáltalán nincs. Lehet neki sincs, akkor meg inkább hagyd békén..

Nem rosszindulatból írtam, csak tényleg van ilyen. 19L

2010. szept. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!