Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért keverik össze az emberek...

Miért keverik össze az emberek Nyugat-Európában Budapestet Bukaresttel, és miért nem akarják megérteni, hogy Kazahsztán és Kirgizisztán különböző országok?

Figyelt kérdés
És ezek a nyugat-európaiak még mindig merik "műveletlen hunoknak" nevezni a magyarokat és a török ​​nyelvcsoport többi képviselőjét!
2022. ápr. 20. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

ööö... éveket éltem NY-Európában, de senkivel sem találkoztam aki összekeverte volna Budapestet Bukaresttel.


Gondolom te még nem voltál sehol, csak bemesélték neked, hogy van ilyen és erre felhágott az önérzet.


Tanulság?

2022. ápr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Amiért az átlag magyar se tudja, hogy Tallinn és Riga melyik két ország fővárosa, illetve, ha jobban hasonlítanának, akkor biztosan kevernék őket. Olyan nyugatival pedig végképp nem találkoztam, aki hunoknak nevezné a magyarokat, pedig Hollandiában élek már pár éve.


Ezt a kérdést amúgy csak azért írtad ki, hogy leírhasd, hogy nem értesz egyet a finnugor nyelvrokonsággal?

2022. ápr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
41%

"műveletlen hunoknak" nevezni a magyarokat és a török ​​nyelvcsoport többi

------------


Mérnek, nem mérik. A magyar nyelv az indogermán és germán, germagyar, és igaz műveletlen, nem hülye.

2022. ápr. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!