Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy a magyar emberek...

Az igaz, hogy a magyar emberek (ha nem vesszük a mediterrán térséget) Európa legalacsonyabbjai közé tartoznak? Mitől van ez?

Figyelt kérdés

Eddig szinte bárhova utaztam Európában mindenhol úgy tűnt (hol többel,hol kevesebbel) mintha nagyobb lenne az átlagmagasság mind férfiak de legfőképp nők terén.Mitől lehet ez?

Ennyire különböznénk az európai génállománytól?

Pedig a történelmünk folyamán azért keveredtünk szlávokkal,németekkel akik azért nem a legkisebbek közül valók.

Mi a ti tapasztalatotok?


2010. szept. 4. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
egészségtelen életmód következménye a törpeség.
2010. szept. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

"ha nem vesszük a mediterrán térséget"


Pedig az fél Európa. Tulajdonképpen a középmezőnybe tartozunk, az északiak (kelták, vikingek) már a történelmi források szerint is magasabbak voltak a többieknél, a velük együtt élő, keveredő népek átlagmagassága lett nagyobb.

A kérdésed így körülbelül olyan, mint "miért én vagyok a legkisebb az osztályban, ha nem vesszük a tornasor végén álló tíz embert".

2010. szept. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, Londonban szinte mindenki (mármint az angolok, tehát nem a négerek, meg arabok) alacsonyabb volt nálam, pedig csak 180 centi vagyok :)
2010. szept. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy a magyar emberek (ha nem vesszük Skandináviát) Európa legmagasabbjai közé tartozik? Mitől van ez?
2010. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

15:03!


Skandinávián kívül azért van még pár ország ami nem a mediterrán térséghez tartozik.

2010. szept. 4. 15:05
 6/11 anonim ***** válasza:

15:05

De azoknál az átlag magasság nem több mint nálunk.

2010. szept. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a magasság szempontjából átlagosak vagyunk. Én 170 cm vagyok, sok helyen voltam már, de nem éreztem magam sehol kicsinek.
2010. szept. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Igaz, hogy a magyar emberek (ha nem vesszük Skandináviát) Európa legmagasabbjai közé tartozik? Mitől van ez?

"


Kevesebb a fény, magasra nőnek, mint a krumplicsíra, hogy lássák a Napot:D

2010. szept. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

20:08

:D

A kérdés nem volt komoly, csak egy fricska a kérdezőnek, de azért kösz :)

2010. szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A válaszom sem volt komoly, csak egy fircska neked:D
2010. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!