Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarok, akik külföldön...

Magyarok, akik külföldön éltek! Mi a tapasztalatotok, mi a különbség a magyarok, és az általatok lakott ország mentalitása között? Kifejtenétek?

Figyelt kérdés

Kérlek benneteket, írjátok oda, hogy melyik országban éltek.

Köszönöm!



2021. szept. 3. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Itt sokkal emberségesebbek, jóindulatúbbak, segítőkészebbek az emberek, nem irigykednek, nem nézik le a másikat.

Németország, több mint 20 éve élek itt, ezt tapasztaltam. (És nem ellenségesek velem/velünk, igaz viszont, hogy rendesen beszéljük a nyelvet, meg nem "tipikus magyar" módon viselkedünk!)

2021. szept. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Bajorországban élek. Rengeteg különbséget látok, csak néhány példa:

1. Szabálykövetés - szabálykerülés:

Míg Magyarországon gyakorlatilag az a menő, aki a szabályokat megkerülve, sokszor telibeszarva él (és ez a jellemző), addig itt a bajoroknál rengeteg szabály van, olyanok is, amik elsőre furán hangzanak: meg van szabva, hogy a nap mely időszakában tilos zajjal járó házi/kerti munkát végezni, meg van szabva, hogy a hulladékgyűjtőbe mikor szabad a szemetet levinni, tilos torrentezni, tilos télen az autó motorját álló helyben melegíteni stb. És a helyiek ezeket betartják, minden más szabállyal együtt, sőt, rád is szólnak, ha nem tartod be. Itt nincs ellenőr mégis mindenkinek van jegye a buszon stb. Az elején fura, majd rájössz egy idő után, hogy ez mind az emberek nyugalmát szolgálja. Így sokkal nyugisabb itt pl társasházban lakni, mint Magyarországon stb.


2. Az emberek sokkal kevésbé mutogatják milyük van: Magyarországon, akinek egy kicsit is több pénze van rögtön épít egy minél csili-vilibb palotát, mindenki bmw-t akar, akkor is ha nem futja rá stb. Itt sokszor a nagyon gazdag családok is full átlagos házakban élnek.


3. Sokkal jobban betartják a munkavégzéssel kapcsolatos szabályokat: itt ha valaki max 48 órát dolgozhat az egy perccel sem fog többet. De pl egy építkezésen amíg nincs meg a megfelelő védőfelszerelés addig egy ásót nem vesz senki a kezébe


4. Sokkal kevésbé téma az, hogy mit csinál a másik: pl Magyarországon ha egy új autót veszel, akkor arról beszél minden ismerős, itt külön meg se említi senki.


5. Az emberek sokkal nyugodtabbak: ha Magyarországon bénázol pl autóval már 3-an dudodálnak, ketten üvöltenek, ha nem vigyázol meg is vernek. Itt jellemzően egy visszafogot jelzéssel megúszod és türelmesen kivárják, hogy korrigáld.


6. Itt az embereket jellemzően abból indulnak ki, hogy jót akarsz nekik, viszont ha ezt egyszer elrontod, akkor vége mindennek.

2021. szept. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2

Ez elég érdekesen hangzik. Szerinted miért nem működik ez itthon?

2021. szept. 3. 15:29
 4/12 anonim ***** válasza:
Mármint melyik része?
2021. szept. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A szabálykövetés és a nyugalom.
2021. szept. 3. 15:36
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

A kettő szerintem összefügg. Magyarországon pont ilyen dolgoktól lesznek az emberek idegesek, hogy kora reggel zajong a szomszéd, beparkolnak a kapud elé, átver a szerelő, semmibenézi a főnököd a munkahelyi szabályokat stb. Na meg attól, hogy a többiek is idegesek veled.


De alapvetően én itt komoly mentalitásbeli problémákat látok. Pl rendszeresen járnak ki hozzánk barátok rokonok és majdnem mindegyik értetlenül reagál, amikor szólunk, hogy pl este 9 után ne hallgasson az erkélyen zenét, vagy éppen ne túráztassa az autót a parkolóban stb. De eközben rácsodálkozik, hogy az emberek a tóparton hagyják a holmijukat amíg hazaugranak ebédelni vagy hogy senki nem bántja az utcán parkoló bicikliket. Pedig ez a kettő valahol összefügg.


Ugyanakkor azt is meg kell jegyeznem, hogy Magyarországon sokszor a szabályok is úgy vannak kitalálva, hogy vagy betarthatatlanok vagy senki se tudja megmondani, hogy hogyan is kell betartani őket (ez hivatali ügyintézésnél gyakori, hogy ahány ügyintéző, annyi ajánlás).


De a lényeg, hogy szerintem amíg ez nem változik addig más se.

2021. szept. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

A 2-est kiegészíteném még egy nagyon pozitív dologgal:

Ha egy üzletben sor van, és valakinél csak 1-2 áru van, akkor külön kérés nélkül elöre engedik, ne kelljen a sort kivárni.

Vagy ha valamelyik pultnál (pl húsos, péksüteményes) többen vannak, senki nem akar a másik elé kerülni, ha bizonytalan, ki volt ott elöbb, akkor a másikat engedi elöre!

2021. szept. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez szinte hihetetlenül hangzik :D
2021. szept. 3. 18:48
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Nekem meg az hihetetlen, amit Magyarországon látok, amikor odalátogatok néha, annyira megszoktam az itteni viselkedést, nem véletlen érzem magam itt jobban.
2021. szept. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Magyarországon sajnos évszázadokig úgy működött minden, hogy a szabályokat a nép elnyomására hozták, sokszor idegen hatalmak.

Aki nem akarta ezeket kijátszani, az nagyon rosszul járt.

Az elrontott szocializmus csak a pontot tette fel ennek a végére.

A németeknél ilyen nem volt. Ott a szabályok tényleg az együttélést szolgálják.

2021. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!