Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Leírnád azt, hogy milyen úgy...

Leírnád azt, hogy milyen úgy közösségben lenni, hogy nem szorongsz?

Figyelt kérdés

Had irigykedjek :)

Sosem fogom megtudni, hogy milyen, azért kérdezem. Generalizált szorongásom van. Az egyetem egy pokol. Pánikroham közeli állapotba kerülök állandóan.

Milyen úgy mások közt lenni, hogy nem félsz/szorongsz?

Amikor mész egy étterembe előtte érzel valamit? És mikor odaérsz?

És amikor tömegbe mész?

Milyen amikor új munkahelyre kerülsz és bemutatkozol másoknak?

Köszönöm.



2021. aug. 2. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem szociális fóbiám van.

Én óriási különbséget érzek a szüleim társaságában...mármint ehhez viszonyítva bármilyen más társaságot.

A szüleim előtt nincs bennem ez a szorongás.Teljesen eltudom magam engedni,teljesen önmagam lehetek.Nincsen benne gátlás,feszültség,nem agyalok előre semmin,nincs feszélyezettség.

Minden más élethelyzetben és társaságban a betegségem dominál.

2021. aug. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
nem tudom, én sose szorongtam
2021. aug. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán jut eszembe, mármint valahogy az agyam nem gondol konkrétan arra, hogy ott van a többi ember. Szóval ha elmegy mellettem valaki, kb. ugyanolyan érzés, mintha mondjuk egy fa mellett mennék el. Felfogom, hogy ott van, viszont nem vált ki belőlem semmilyen reakciót. Az étterem nekem kellemes várakozás. Magamtól nem keresem a tömeget, egy idő után fárasztó a hangzavar stb. csak ennyi vele a baj legfeljebb. Új emberekkel való találkozáskor tudok izgulni, de ez meg átmeneti dolog.
2021. aug. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mansour ***** válasza:

Én csak attól szorongok, ha kapcsolatba kell lépni idegenekkel, vagy nem olyan közeli ismerősökkel. Tehát pl. étteremben attól, hogy beszélni kell a pincérrel. A többi ember jelenléte nem szorongást vált ki, inkább csak feszélyez, és nem tudok olyan nyugodtan, felszabadultan enni, mint otthon. De ez még elviselhető mértékű. Tömegben nem érzek szorongást, csak egy idő után eléggé lefáraszt a nyüzsgés. Egyébként, nem olyan nagy tömegben, pl. az utcán nem érzek semmi különöset, az emberek jelenléte nem vált ki semmit, ahogy a 3-as is írja.

Jársz amúgy pszichológushoz? Ilyen szinten ehhez már mindenképpen szakszerű segítség kell!

2021. aug. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jó lenne ha nekem is az lenne amit a 3-as írt.

Nem voltam pszichológusnál, de még orvosnál sem, attól is félek.

Ha elmondanám ezt a háziorvosnak írna fel gyógyszert?

2021. aug. 4. 00:19
 6/11 Mansour ***** válasza:

Nem feltétlenül gyógyszerrel kellene kezdeni...

Mondd el azért a háziorvosnak, szerintem tovább fog küldeni pszichológushoz. Ha meg nem, akkor magadtól keress egyet! Ilyen mértékű szorongást mindenképp kezelni kell!

Tudom, hogy nem könnyű, én is szorongok valamennyire, ha pl. orvoshoz kell menni, pláne ha ilyen problémákról kellene beszélni vele. De erőt kell venni magadon, ha javulni akarsz. Ha nem teszel semmit, egy lefelé tartó spirálba kerülsz.

2021. aug. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy nem most kezdődött hanem 2-3 éve, pszichológust nem nagyon szeretnék, azonnali megoldás kellene, de nyilván ezt majd eldöntik, először is mernem kéne elmenni orvoshoz.

Köszönöm a válaszod.

2021. aug. 4. 19:09
 8/11 anonim ***** válasza:
nincs olyan hogy azonnali megoldás
2021. aug. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mansour ***** válasza:
Csatlakozom az előzőhöz, ha ilyen esetben azonnali megoldást vársz, becsapod magad. Türelemmel, akarattal, kemény munkával lehet javulást elérni. Adott esetben a gyógyszer adhat ehhez egy támogatást, de a küzdelmes részt akkor sem lehet megspórolni. Első lépésként mindenesetre beszélj erről a háziorvossal! Aztán majd írd meg, mi a fejlemény!
2021. aug. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha azonnali megoldás kell, akkoregyszer vegyél két tab lsd-t és vedd be őket egyszerre éjszaka, és meditáld végig az élményt. Azonnal kiürül belőled minden negatív.
2021. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!