Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a hagyományő...

Mi a véleményetek a hagyományőrzésről? 2.vh és utána való korszak, esetleg 48-as forradalom.

Figyelt kérdés

Tehát rendezvényeken a katonáknak öltözött nagyon szigorú dress kód-nak eleget tevű emberekről?


Én magam is az vagyok, és mindig ki van táblázva, hogy a hagyőrök semmilyen politikai nézetet, ideológiát, fegyveres társulatot nem támogatnak, nem pártolnak, dem égis van valaki aki beszól.

Én konkrétan 2.vh-s magyar hagyőr vagyok.


Szerintem szuper dolog a hagyomány őrzés, ezek a harci játékok, régi fegyverek, egyenruhák, járművek gyűjtése.


Egyszer volt valaki aki belépett a csapatunkba és már az első rendezvényen nagyon sántított, végül rájöttünk, hogy szélsőjobbos, és kib*sztuk a p*&sába.


Linkelek egy videót, ilyen egy hagyőr rendezvény:


https://www.youtube.com/watch?v=8O8beaZRr1I


2021. júl. 17. 17:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Engen őszintén nem érdekel.
2021. júl. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mert igazából ez csak egy játék, a hagyományokat őrizzük. Megtiszteljük ezzel például a hazáért harcoló és elesett magyarokat.

De mitn írtam volt egy zűrös fazon, akit egyből eltávolítottunk és kitiltottunk a körünkből.

2021. júl. 17. 17:06
 3/14 A kérdező kommentje:
1: de azért kommenteltél, hát oké :D Nem ez volt a kérdés.
2021. júl. 17. 17:07
 4/14 anonim válasza:
100%
Én katonának készülök, szeretem a régi korok egyenruháit, bírom az ilyen hagyőr dolgokat. Az hogy ki milyen politikai beállítottságú az szerintem teljesen mindegy amíg nem túl szélsőséges és káros a közösségre
2021. júl. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szép dolog a hagyományőrzés, gyerekeknek maga a megelevenedett történelemóra, mindemellett mindig vannak túlkapások ami nem feltétlenül szimpatikus.

Például én szívesen viselnék csodaszarvas motívumos dolgokat, de az ideológia ami mostanában mellé társul, hát nem tudok azonosulni vele.

2021. júl. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem régen érdekelt a töri,szerintem tök jó dolog néha-néha egy ilyen rendezvényre ellátogatni.

Egyfajta időutazásos érzés egy jól megszervezett hagyományörzőn lenni.

2021. júl. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5: szívemből szóltál, pont ezt akartam írni. Szinte a történelem része vagyunk.


4-es: Igen, nálunk si van aki mindennemű katonai dolgot elítél, de mégis hagyőr (a felszerelés és a technika érdekli csak) Ahogy engem is. a ruházat, a fegyverek, ezek érdekelnek, a háborútól undorodom.

2021. júl. 17. 17:14
 8/14 anonim válasza:
4-es vagyok annyit hozzáfűznék az irományomhoz hogy szerintem (nem tudom van-e ilyen) a hitelesség szempontjából pl ha a 2. Világháború a téma akkor waffen SS egyenruhát ugyanúgy mint az NKVD divíziók egyenruháját szívesen megnézném hiszen a korszakot rekreálja az egész esemény, a legutolsó lenne hogy belekevernem az aktuálpolitikát, vagy hisztizni kezdjek hogy mocskos nácik/kommunisták
2021. júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
4-8as Igen, hagyományőrzők, KIZÁRÓLAG a rendezvény keretein belül viselhetnek és viselnek is önkényuralmi jelképeket. Nem azért, mert azonosulnak velük, nem azért, mert ezekkel szimpatizálnak, csupán azért, mert az az egyenruha része. Nem hagyhatja ki belőle. Például egy ss tiszt egyenruháján is csomó ilyen van, nem hagyhatja le őket. A rendezvény területéről ezekben tilos kimenni. Meg amúgy se, civilben nem viselünk semmilyen katonai ruházatot :)
2021. júl. 17. 17:22
 10/14 A kérdező kommentje:

Amikro gyerekként először voltam ilyenen nagyon jó volt, hogy élő embereken látom az egyenruhákat. Múzeumban üveg mögött egy bábúra felaggatva olyan uncsi. De így, teljesen megelevenedik, sokkal élethűbb (az is) sokkal jobb látni egy élő emberen, ahogy mozog, ahogy beszél, szinte utazás az időben.


Egyébként töri szakos vagyok, imádom a történelmet, ebben is szeretnék tovább tanulni

2021. júl. 17. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!