Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jogilag rendben van-e, ha...

Jogilag rendben van-e, ha olyan étrendkiegészítőket üzletszerűen boltban árulni, melyekről köztudott, hogy kábítószer-jellegű hatást váltanak ki, s vevőközönsége pont e hatás miatt fogyasztja?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyan szerekre, melyek jelenleg nincsenek pszichotróp- vagy droglistán (Zöld és Sárga lista), pl a Happy Caps termékei, vagy akár a Mephedrone és hasonló anyagok.

Szakértő válaszoknak örülnék!


2010. aug. 27. 01:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok, szakértő ,de azért megpróbálok válaszolni.


Ha jól tudom, a mefedron ellen már el kezdett intézkedni az ÁNTSZ.Mivel több uniós országban is be van tiltva, ezért nagy a valószínűsége ,hogy itt is be lesz.


Happy caps termékeit viszont nem ismerem,de amíg nem tartalmaznak tiltó listás anyagot ,addig nem ütköznek semmilyen törvénybe. Persze ez is változhat egy idő után.


Mellesleg ,ha belegondolunk , jogilag rendben van-e habpatront, salviat, hajnalkamagot, alkoholt, cigarettát, rusht, technokolt, hígítót, gáz töltőt, nyugatatót, anti depresszánsokat, stb eladni? Igen ,rendben van.

2010. aug. 27. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

hát én valamennyire szakértő vagyok + az élsportban mozgok, ezért az azon kívüli tiltott anyagok listája is mag van nekem


leírnád, pontosan milyen anyagokról van szó ? (neve vagy pontos hatóanyaga?


(egyébként tudod, hogy a K1 és K2 valamint a P1 és P2 lista tartalmazza a kábszernek minősülő vagy pszichotróp anyagokat, amelyek a 142/2004 (IV.29.) kormányrendelet mellékeltében fel vannak sorolva, ezeken kívül semmi más nem minősül kábszernek, ellenben sportolóknál lehet még egy csomó más is versenyzést kizáró készítmény, szóval összetettebb a kérdés, ezért lennék kíváncsi pontosan mi az az anyag)

2010. aug. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!