Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek azokról,...

Mi a véleményetek azokról, akik néhány évvel ezelőtt még szinte rosszul voltak a népzenétől, most, hogy divat lett a "nemzeti" hullám, odavannak érte?

Figyelt kérdés
Igaz, a Téka, a Sebő és a Muzsikás még mindig nem mond nekik semmit, de az új "folk-metal" bandákat lelkesen gyűjtik. Szerintem kétes ez a vonzalom, hiszen ha lecseng majd ez a divat is, a rajongásuk megint a múlté lesz. Illetve, ha spontán nem ragadta meg őket a népi muzsika, akkor ugyan miért változott volna meg az ízlésük a "gyurcsánytakarodj" hatására?
2010. aug. 22. 00:09
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Én még mindig nem bírom a népzenét, metálból cskais progresszív jöhet. Ezen az sem változtat, én is gyúrcsánytakarodjoztam rendesen. A nemzeti eszméknek pedig nem stílusban, hanem tettekben kell, hogy megnyilvánulnia, pl. kapcsolat határon túliakkal, egymás iránti tolerancia, satöbbi...
2010. aug. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

"egymás iránti tolerancia, "

na persze, de azért a gyurcsánytakarodj ment... Nem érzel itt némi ellentmondást?

2010. aug. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
A magyar népzenei elemek én megmondom őszintén nem tetszenek. Ha már folk-metal akkor germán és kelta folk elemekkel legyen átszőve. Mellesleg én is megvetéssel gondolkodom azokra, akik a "nemzeti-divathullám" miatt lettek turbómagyarok. Sok hülyegyerek rohangál történelmi Magyarországos pólóban, meg vesszen Trianon feliratú pólóban, holott azt sem tudja mi volt a valóságban (nem az volt, hogy jöttek a gaz tótok, oláhok rácok és az ártatlan magyaroktól elvették 1000 éves földünket - ennél sokkal árnyaltabb a kép, és a magyarok sem ártatlanok).
2010. aug. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
64%

Nem is értem hogy jön ide a "gyurcsánytakarodj"?!

Jaa, hogy Viktor azt mondta, hogy ők a magyarok, a többi meg nem!! Akkor a sok "magyar" meg elkezdett népzenézni! :D:D

Nem is veszik észre az agymosottak, hogy milyen szinten vannak manipulálva! :D

Viktor is hallgat otthon biztos sok magyar népdalt Mári néni előadásban! Há-há! Vona meg főleg!

Bocsi, de bepipultam!


Másrészt meg nagyon sokan soha nem hallanának népzenei motívumokat, ha nem a Quimby, és Kispál által jutottak volna el pl. a Csík zenekarig. Mint én.

Ez szerencsére nem a politikai vonal. :D


Ami még tetszik:

-Motiva együttes

-Bohemian Betyars

-Republic-Erdő közepében ...


Soha semmi közöm nem volt a népzenéhez, vagy Erdélyhez de egyszer láttam Kása Béla fotóművész Hazatérő képek c. dokumentumfilmét, és olyan mélyen érintett, annyira megfogott, hogy rákerestem a YouTubeon pl. Neti Sanyibácsira, és rendszeresen meghallgatom pl. ezt is:

http://www.youtube.com/watch?v=QoOl5VgUQ1k&feature=related

Nagyon szép, imádom!

Másik kedvenc:

http://www.youtube.com/watch?v=EycEZFFBsaw

Ezt megkönnyeztem sokszor...

És ha nincs az a dokumentumfilm, soha nem is hallok talán ezekről a csodálatos MAGYAR emberekről, akik magyarabbak voltak 1000 itt írogató műmagyar Kátpátiás hülegyereknél...

Ilyen filmeket kéne kitenni Kurucinfóra is a sok gyökérnek...

2010. aug. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem jon be a magyar nepzene (folk zenere gondolok), ettol meg magyar vagyok...attol senki sem lesz magyarabb, hogy ezt hallgatja. Ez csak egy zenestilus es olyan, mint a ruhadivat. Egyszer ezt kapjak fel, maskor mast. Nem hiszem, hogy ebbol ugyet kellene csinalni. Mindenki azt hallgat, ami epp tetszik neki.
2010. aug. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én nem vettem észre, hogy a "nemzeti" hullámmal egyidőben divat lenne a népzene.


eddig se voltam oda, most sem szeretem a népzenét.

2010. aug. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

1.24-es vagyok.

Tényleg semmivel sem érzem magyarabbnak magam, amióta ezeket hallgatom!

Viszont láttam milyen magyarnak lenni a mennyország szépségű nyomorúságos "román" pokolban, az itthon természetesnek vett dolgokkal felnövő nagymagyarország pólós ficsúrokkal szemben.

Még ha csak filmen is. :(

2010. aug. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A probléma ott kezdődik, hogy sokan akarják megszabni, hogy mi az, hogy magyar, és hogy ki a magyar.

Itt a fórumon is sok ilyet láttam már, és ezeknek csak 50%-a Vádló Bitófákat hallgató Nagy Magyarország pólós magyarkodó hülye gyerekek.

A másik 50% épp az ultraliberális felvilágosult hülye gyerek, aki nagy felvilágosultságában azt sem tudja, hogy mi a különbség az etnikum, és az állampolgárság között.


Egyik sem jobb magyar, mint a másik.

Az egyiknek a magyarság a részeg randalírozást és a mindennel szembeni lázadást jelenti, a másiknak egy hat karakterből álló szót a személyijén, ami bármikor eldobható. Ez így nem helyes.


Az, hogy mennyire lett divat a népzene, nem tudom. Én mindig is szerettem, de nem tapasztaltam, hogy hirtelen hű de nagy kereslet lenne iránta.

2010. aug. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akik pedig állandóan a népüket szidják azok sem jobbak semmivel!
2010. aug. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!